Karaman basın camiasıyla bir araya gelen Ak Parti Karaman Belediye Başkanı Mevlüt Akgün '' Mevlana Sevgi Yolu '' projesinin müjdesini verdi..
Akgün, gazetecilerin perişan vaziyette olan Karaman Kalesi ile ilgili projeleriniz nedir sorusuna , genel koordinatör Nihat Arslan'ın  uyarısına rağmen  açıklama yaptı. Akgün Karaman Kalesi ile ilgili projelerinin isminin '' Mevlana Sevgi Yolu' olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu..
'' Kale ile şehri bütünleştirmek anlamında Mevlana Sevgi Yolu diye bir projemiz var bizim orada. Cuma günü geniş bilgi vereceğiz ama şu an orada bir millet bahçesi var. Kent meydanından çıktınız Hatuniye Medresesi'ni devir alacağız İnşallah .. Sonra devam edeceğiz Kent Meydanına geldik. oradaki yolu bir defa trafiğe kapatacağız. Oraları Kızlar Türbesi ile birleştirerek Karaman Kalesi'nin yola bakan beton kısmını kaldırarak kaleye kadar sevgi yolu inşa edeceğiz. Yani Kent Meydanından Kaleye kadar ayrıca belediyeyi temsil eden kafeler yapacağız. Bu kafelerin mevcut örnekleri var , çok şık tasarımı, güzel, kaliteli, daha ucuz hizmet veren belediye kafe uygulamasına geçeceğiz. Mevlana Sevgi Yolu kenarında da portatif özellikle bayanların el sanatlarını sergileyeceği alanlar kuracağı dedi''
Mevlüt Akgün'ün bu projesi halk tarafından heyecan yaratırken, özellikle yabancı uyruklu insanlar tarafından  işgal altında bulunan Millet Bahçesi'nin ve bahtsız kaderine terk edilen Karaman Kalesi'nin kurtuluşu olarak tanımlandı.
Şimdi gözler  16 Şubat Cuma akşamına çevrildi...
 
 

Editör: Özgür CAN