Ak Parti Teşkilatından yapılan açıklamaya göre;

Karaman Belediyesi'nin özellikle seçimler öncesinde hızla açılışını gerçekleştirdiği "Mümine Hatun Çarşısı" adı verilen kadınlara yönelik satış merkezi, vatandaşlar tarafından büyük bir hayal kırıklığıyla karşılandı. Açılışı hızla yapılan ancak içi bomboş olan bu tesis, belediyenin göstermelik projelerinden biri olarak değerlendirilerek eleştirildi.

Özellikle Drift alanı gibi daha önce açılan ve bir süre sonra kullanılmayan tesislerin ardından "Mümine Hatun Çarşısı"nın da aynı kaderi paylaşması, vatandaşlarda tepki ve eleştiriye neden oldu. Çarşının tamamen boş olması, seçim öncesi yapılan açılışın gerçek niyetini sorgulamaya yönlendirdi.

Karaman Adliyesi arkasındaki alanda yer alan çarşının, seçimler yaklaştıkça hızla açıldığı ancak hiçbir faaliyetin gerçekleşmediği gözlemlendi. Belediyenin, seçim öncesinde vatandaşları göz boyamak amacıyla açılışlar yaptığı ve ardından tesisleri atıl durumda bıraktığı eleştirileri sosyal medyada da yankı buldu.

Vatandaşlar, belediyenin gerçekten hizmet odaklı projeler üretmek yerine seçim propaganda aracı olarak kullanılan göstermelik girişimlerde bulunduğunu düşünerek tepkilerini dile getirdi. "Hiçbir şey yapmadan 5 yıl geçiren belediyenin seçime haftalar kala göz boyamak için açtığı tesislerden biri daha…" şeklindeki tepkiler, belediyenin projelerinin gerçekten işlevsel olup olmadığını sorgulayan bir atmosfer oluşturdu.

Editör: Özgür CAN