AK Parti Karaman Milletvekili Avukat Selman Oğuzhan Eser, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ek bina yapımı için sözleşmelerin imzalandığını açıkladı. Karaman'a yapılan yatırımlar hız kesmeden devam ederken, vatandaşların hastanedeki yoğunlukları azaltmak amacıyla ek bina sözleşmesi hayata geçirildi.

Karamanlı vatandaşların hastanede daha rahat tedavi olabilmesi için ek bina yapımının müjdesini veren Milletvekili Eser, şu ifadeleri kullandı:

"Karamanlı hemşehrilerimizin daha rahat hizmet alabilecekleri 200 yataklı hastane ek bina inşaat yapım sözleşmesi 28.05.2024 tarihinde imzalanmıştır. Proje hazırlığından yapımına kadar her aşamasını ehemmiyetle takip ettiğimiz sağlık yatırımımızın bir an evvel hizmete sunulması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Karaman'ımıza gösterdiği ilgileri için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."

Bu ek bina, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yoğunluğu azaltarak vatandaşlara daha rahat ve hızlı hizmet sunulmasını sağlayacak. Karamanlılar, modern ve genişletilmiş sağlık hizmetlerinden yararlanarak daha iyi bir tedavi süreci geçirebilecekler.

Yeni ek binanın yapımıyla birlikte, Karaman'daki sağlık hizmetlerinin kalitesinin artması ve vatandaşların sağlık ihtiyaçlarının daha etkin bir şekilde karşılanması hedefleniyor.

Editör: Özgür CAN