Güneyyurt Belediyesi Yarışma Düzenliyor

Güneyyurt Belediyesi Yeni Logosu İçin Yarışma Düzenliyor

Güneyyurt Belediyesi Yarışma Düzenliyor

Güneyyurt Belediyesi Yeni Logosu İçin Yarışma Düzenliyor

11 Mart 2021 Perşembe 16:05
Güneyyurt Belediyesi Yarışma Düzenliyor

Güneyyurt Belediyesi yeni logosu için yarışma düzenliyor. Güneyyurt’a farklı bir çehre kazandıran Belediye Başkanı Ahmet Arı, yaptığı yeniliklerle Taşeli bölgesinde adından söz ettiriyor.

Sanal ortamda da değişimlere başladı.

Geçtiğimiz günlerde Güneyyurt belediyesinin internet sayfasındaki eksiklikler tamamlandı ve belediyenin sosyal medya hesapları açıldı. Başkan Arı beldeyi daha iyi temsil edecek yeni bir belediye logosuna ihtiyaç olduğunu ve Güneyyurt Belediyesi logo yarışması düzenlediklerini açıkladı.

Yarışmanın şartları ise şöyle;

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasının konusu, beldemizin
değerleri ifade edilerek ilişkilendirildiği, akılda kalıcı, özgün, yenilikçi, estetik ve işlevsel kullanım imkânlarına sahip bir Güneyyurt Belediyesi Logosu’nun oluşturularak kurumsal işlemlerinde kullanılmasıdır.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI
1. Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına seçici kurul üyeleri ve yarışma düzenleme komisyonu üyeleri katılamaz.

 1. Yarışma, bütün vatandaşlarımızın katılımına açıktır.
 2. Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına katılımından dolayı
  katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
 3. Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 (üç) tasarım ile katılabilir.
 4. Yarışmaya katılacak tüm tasarımların “Güneyyurt Belediyesi” adı ve
  belde oluş tarihi olan “1953” yılı ile birlikte değerlendirilmesine dikkat edilmelidir.
 5. Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması; daha önce başka yarışmalara katılmamış, hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması gerekir. Yarışmaya sunulan tasarımın internet, yazılı, görsel medya, vb. mecralarda ve bu konuyla ilgili web tabanlı arşivlerde bulunan tasarımlarla herhangi bir benzerlik ve çağrışımda bulunmaması ve diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Seçici kurul üyelerinin, kopya olduğunu tespit ettiği tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımların sahiplerine ödül verilmeyecek, ödül verildikten sonra kopya oldukları tespit edilen eserlerin sahipleri ödüllerini iade edeceklerdir.
 6. Logo tasarımı, Güneyyurt Belediyesi’ni en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ile görsellik açısından anlaşılır, ayırt edici nitelikte olmalıdır. İstenilen tasarımlarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar dijital ortamlarda, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logo tasarımının çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (kurumsal kimlik, antetli kâğıt, faks, dergiler, bültenler, kataloglar, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta v.b.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.
 7. Logo tasarımı yatay ve dikey formatlarda kullanıma uygun olarak hazırlanmalıdır.
 8. Seçici Kurul, yarışmaya katılan bütün tasarımların Güneyyurt Belediyesi’nin ihtiyacını karşılayamadığını düşünmesi durumunda hiçbir tasarımı değerlendirmeye almama hakkını saklı tutar. Seçici kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma iptal edilebilir ve yeni tarih belirlenerek yarışma tekrarlanabilir.
 9. Yarışmaya sunulacak tasarımlar mutlaka bilgisayar ortamında Adobe Illustrator ya da CorelDraw gibi vektörel tabanlı grafik tasarım programları ile hazırlanmalıdır. Elle çizilmiş veya elle renklendirilmiş tasarımlar kabul edilmeyecektir.
 10. Yarışmaya katılanların eserleri, Belediye başkanınca görevlendirilen bir kişi tarafından numaralandırılarak, eser numaraları yarışmacılara bildirilmeyecektir. Yarışmada hangi eserin kime ait olduğu gizli tutularak, seçici kurul hangi eserin kime ait olduğunu bilmeyecektir.
 11. Yarışmacılar tasarımlarını dijital depolama aygıtları ile elden veya guneyyurtbelediyesi@gmail.com adresine isim, soyisim ve telefon numarası bilgileri ile mail olarak gönderebilecekler.
 12. Yarışmaya katılan yarışmacılar, her bir tasarım için kısa cümleler ile logolarının hikâyelerini yazacaklardır.
 13. Yarışma sonunda Güneyyurt Belediyesi’nin yeni logosu olmaya değer bulunan tasarım herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın ve Güneyyurt Belediyesi’nin kurumsal kimliğin bir ifadesi olarak kullanılarak herhangi bir telif ücreti ödenmeksizin basılı ve görsel materyal üzerinde süresiz kullanılacaktır.
 14. Güneyyurt Belediyesi “Ödüllü Logo Tasarımı Yarışması” sonucu 1. seçilerek Güneyyurt Belediyesi’nin Yeni Logosunun tasarım sahibi, tasarımın bütün yasal ve kullanım haklarını Güneyyurt Belediyesi’ne devrettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
 15. Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına gönderilecek eserlerin son teslim tarihi 31 Mart 2021 Çarşamba günü mesai bitimidir

Son Güncelleme: 11.03.2021 16:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner180

banner132

banner203

banner221

banner198

banner212

banner213

banner214

banner224