Karaman İl Tarım Müdürü Hatice Bulut yaptığı açıklamada;

Göreve Başladığı Günden Bu Yana Yapılan Faaliyetler

Ziyaret sırasında Müdür Bulut, göreve başladığı günden itibaren gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında gazetecilere bilgi verdi. Karaman tarımının bu yıl doğal afetler nedeniyle büyük sıkıntılar çektiğini belirten Bulut, Karaman çiftçilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için hemen Bakanlıkla temasa geçildiğini ve hiçbir çiftçinin mağdur edilmeyeceğini vurguladı.

Çiftçilerin Zararı Karşılanacak

Müdür Bulut, bu yıl afetlerden zarar gören çiftçilere zararlarının nasıl karşılanmasını istediklerini sorduklarını, örneğin gübre, mazot veya tohum olarak karşılanması gibi seçenekler sunduklarını ve olumlu yanıtlar aldıklarını ifade etti. Çiftçilerin taleplerine göre hareket edeceklerini ve zararın karşılanması konusunda gereken desteği sağlayacaklarını belirtti.

Su Sıkıntısı İlk Öncelik

Karaman tarımının en büyük önceliğinin su sıkıntısı olduğunun altını çizen Müdür Bulut, bu konuda yapılan çalışmalar ve projeler hakkında da bilgi verdi. Yerel medyanın faaliyetlerinin duyurulmasındaki önemini vurgulayan Bulut, gazetecilere teşekkür etti.

Ziyaretin Sonunda Hatıra Fotoğrafı

Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafları çektirildi ve gazetecilerle birlikte yapılan bu anlamlı ziyaret sona erdi. Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Kocatürk ve yönetim heyeti, Müdür Bulut'a misafirperverliği için teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Editör: Özgür CAN