Karaman Futbol Kulübünün içinde bulunduğu otobüse Iğdır taraftarları olarak tanımlanan kişiler tarafından taşlı sopalı saldırı gerçekleşti. Yönetimde bulunan Adem Kapar'ında yaralandığı iddia edilirken polisin müdahale etmediği yetersiz kaldığı iddiası yetkilerin müdehale etmesine neden oldu.

Iğdır Valisi takım yöneticilerini  arayarak gerekli talimatları verdiğini korkulacak bir durumun olmadığını söylerken hala otobüse saldırılar devam ediyordu.

Otobüs içinde bulunanların olay yeri  polisinden  defalarca yardım talep ettiler. Polisin yetersiz kaldığını iddia eden yöneticiler, yetkililerden yardım istedi.  

Temsilcimiz, havaalanından otele ulaşmak için otobüs tahsis edilmemesi üzerine Başkan Süleyman Han, Vali'yi arayarak durumu bildirdi. Vali'nin müdahalesiyle bir otobüs tahsis edildi. Havaalanından otele transferleri sırasında, iddia edilen Iğdır Sporlu bir grup tarafından taş ve yumurta saldırısına uğrayan Karaman FK kafilesi, çevik kuvvet ekipleri ve polislerin olay yerine gelmesiyle oteline ulaşabildi.

Saldırıya uğrayan Karaman Futbol Kulübü otobüsünde bulunan Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, gerçekleştirilen saldırıyı an be an kayıt altına aldı.

İşte olay yerinden gelen ilk görüntüler;

Editör: Özgür CAN