Karaman FK İçin Umutlar Tükeniyor mu?

TFF 2. Lig temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü (Karaman FK), bugün kritik bir olağanüstü kongreye gidiyor. 31 Mart seçimlerinin ardından Karaman FK Başkanı Süleyman Han ve yönetiminin istifa etmesi üzerine, kulübün geleceği için önemli kararlar alınacak. Kongre, 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 19.30’da Yeni Karaman Stadyumu Konferans Salonu’nda yapılacak.

Taraftarların Umudu Mehmet Ali Han

Karaman FK futbolcuları ve taraftarları, halen Mehmet Ali Han’dan umutlu. Han’ın sosyal medya hesabında yaptığı “Bu Şarkı Burada Bitmez” paylaşımı, birçok kişiyi umutlandırdı. Ancak bu paylaşımın ardından Han’ın sessizliğe bürünmesi, umutların tekrar azalmasına neden oldu. Taraftarlar ve futbolseverler, Mehmet Ali Han’a “Umutlarımız seninle, umutlarımızı kırma” diyerek Karaman FK’ya sahip çıkması çağrısında bulundu.

Karaman FK'nın Geleceği Belirsiz

Karaman siyasetinden kamu görevlilerine kadar birçok kesim, Karaman’ın kazanılmış değeri olan Karaman FK’ya sahip çıkılmasını bekliyor. Kulüp başkanlığı için şu ana kadar resmi bir adaylık başvurusu yapılmadığı öğrenildi. Bu belirsizlik ortamında, kulübün geleceği bugünkü kongrede alınacak kararlara bağlı.

Karaman FK taraftarları ve futbolseverler, kulübün kayyuma devredilmemesi ve güçlü bir yönetimle yola devam edilmesi için kongreden olumlu sonuçlar çıkmasını umuyor. Karaman FK’nın kaderi, bu akşam yapılacak kongrede belli olacak.

Kongre Gündemi ve Olası Kayyum Kararı
Bugünkü kongrede divana herhangi bir yönetim listesi sunulmazsa, kulüp tüzüğü gereği Karaman FK kayyuma devredilecek. Bu kritik toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri görüşülecek:

Açılış ve Yoklama
Kongre Divan Heyetinin Seçimi
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve Müzakeresi
Mali Raporun Okunması ve Müzakeresi
Yönetim Kurulu'nun İbrası
Yeni Yönetim Kurulu'nun Seçimi
Dilek ve Temenniler
Kapanış

Editör: Özgür CAN