Karaman FK Iğdır deplasmanı dönüşü Karaman’a döndüğünde destek amaçlı karşılayanlar arasında Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, AK Parti İl Başkanı Murat Öztürk ve Karamanlı sporseverler de vardı.
Geçtiğimiz Pazartesi günü Karaman Futbol Kulübü, deplasmanda oynayacağı Iğdır FK maçı için gittiği Iğdır'da planlı bir saldırıya uğradı.Karaman Futbol Kulübü takım otobüsüne hedef alınarak gerçekleştirilen saldırıda otobüse taş, sopa ve yumurta ile saldırıldı.

Saldırıcı sonucu otobüsün camları kırıldı ve ortalık savaş alanına döndü.
Saldırıya uğrayan Karaman Futbol Kulübü otobüsünde bulunan Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, gerçekleştirilen saldırıyı an be an kayıt altına aldı. Saldırı sonrası evine dönmek için yola çıkan Karaman Futbol Kulübü’nü Karamanlılar yalnız bırakmadı.

Saldırı sonrası Karaman AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, bir kınama mesajı yayımladı. Eser, "16.05.2023 Tarihinde Karaman FK şampiyonluk yolunda ığdır spor ile oynayacağı müsabaka öncesi Kulubümüz futbol takımı oyuncu, yönetici ve taraftarımıza yapılan kabul edemeyeceğimiz çirkin saldırıları kınıyorum.

Sportmenlik dışı bu olayları kınamakla kalmayıp oynanacak müsabaka öncesi yaşanan olaylar ve takımımızın güvenliği ile alaklı Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yapılan telefon görüşmelerinde durum kendileri ile paylaşılmış olup endişelerimiz ile alakalı durum paylaşılmış ve konunun takipçisi olacağımız iletilmiştir. Karaman FK yalnız değildir. Bu kulubümüzün arkasında şehrim tüm Karamanlı Hemşehrilerimiz vardır." İfadelerine yer verdi.

Editör: Özgür CAN