Bu akşam Aktekke Meydanından düzenlenen büyük iftara beklenenin çok üstünde 13 Bin kişi katılınca meydan bayram yerine döndü. Coşkulu kalabalık iftar öncesinde sunulan sahne gösterilerini izledi.

Programda konuşan AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün birlik ve beraberlik mesajı verirken Karaman’ın huzur şehri olacağını vurguladı.

Akgün konuşmasında şunları söyledi;

Karamanlı Bekir Sıtkı Erdoğan’ın Dediği Gibi;

Karaman'a Hasretliğim

Üzüle Üzüle Bitmez;

Yollar Bir İp, Dağlar Düğüm

Çözüle Çözüle Bitmez...

Git, Gör İmaret'i Aman!

Kimler Geçmiş Zaman Zaman

Velhâsılı Şu Karaman

Yazıla Yazıla Bitmez...

Yunus Emre Sevgi Diyarı Karamandan Şöyle Sesleniyor;

Gelin Tanış Olalım

İşi Kolay Kılalım

Sevelim Sevilelim

Dünya Kimseye, Diyor

Gönüller Sultanı Mevlan Da Tam Da Bu Mekândan; Heryerde Olmak Gibi Bir Derdin Varsa, Gönüllere Gir Diyor 

Ey Karaman, Güzel Türkçemizin Başkenti Karaman. Ve Karaman’ın Vatansever Asil Evlatları Sevmeye, Sevilmeye, Gönüller Yapmaya;

Varmıyız

Hazırmıyız!

Kararlımıyız

İşte Huzurlarınızdaki Bu Kadro İle Karama’nı Huzur Şehri Yapmaya Geliyoruz.

Beş Yıldır Maalesef Karaman Huzurunu Kaybetti. Yatırım Heyecanını Yitirdi. Yerinde Saydı Hatta Ulaşımdan Trafiğe, Otopark Sorununa Kadar Daha Geriye Gitti. Bakın Güzelim Kale Boynu Büyük, Hatuniye Öksüz, Taş Binada Örümcekler Ağ Bağlamış. Bırakın Yeni İcraatlar Yapmayı Eskiler Bile Kaderine Terkedilmiş. Aşevi Kapatılmış, Düğün Salonları Tahrip Edilmiş, Sosyal Tesislerin Kapılarına Kilit Vurulmuş.

Halbu Ki Ak Parti Döneminde Karaman Üniversiteden Hızlı Trene, Tekli Eğitime Geçen İlk İl Olmaya Kadar Pek Çok Okula, Barajlardan Toplu Konutlara, Hastanelerden Tıp Fakültesine, Diş Hekimliği Fakültesine. Stadyumdan Spor Salonlarına, Alt Ve Üst Geçitlere Kadar Pek Çok Alanda Pek Çok Alanda Büyük Yatırım Aldı.

Şimdi Yeni Bir Kalkınma Dönemi Başlıyor. 

31 Mart Günü Sandıkları Patlatmaya Ve Gelişen Karaman’ı Kurmnaya;

Varmıyız

Hazırmıyız!

Kararlımıyız

1 Nisandan Sonra Allah’ın İzniyle Ak Parti Belediyesi, Başta Cumhurbaşkanlığımız Ve Bakanlarımızla Birlikte Bu Huzurunuzdaki Ehil Kadroyla Birlikte Karaman’da Yeni Bir Hizmet Atağı Başlatmaya Ant İçmiştir.

Karaman’ın;

•             Su Sorununu Çözmeye Geliyoruz.

•             Belediye Öncüğlüğünde Kuracağımzı Kooperatiflerle Yeni Karaman Bölgesi Dediğimiz Alanda Başta Dar Gelirlilerimiz Olmak Üzere 5700 Konut Üretimi İçin Arsalar Tahsis Ederek, Modern Bir Şehrinoluşumuna Katkı Yapacağız

•             Kent İçi Ulaşımda Önce Otobüs Sayısını Artırarak Ulaşımı Rahatlatacağız Sonra Bir Metrobüs Hattı İle Karaman’ı Hızlı Ve Konforlu Bir Ulaşımla Buluşturacağız.

•             Otopark Sorununa Ulaşım Master Planımız Ve Katlı Otoparklar Yolu İle Çözümler Üreteceğiz.

•             Kale Ve Çevresi, Höyük Alanı, Fisandun Köyü Ve Yeni Oluşturacağımız Yeni Yaşam Alanları Oluşturarak Turizme Kazandıracağız.

•             Çalışan Annelerimize 7/24 Hizmet Veren Kreş Hizmeti Sunacağız.

•             Kapalı Pazarlar Ve Doğal Ürünler Pazarı İle Karamanımızı Sağlıklı Ve Hijyenik Ortamlarda Alışveriş Ortamı Sağlayacağız.

•             2. Organize Saayi Bölgemizi Ve Hemen Yanında Bulunan Serbest Bölgemizi Faaliyete Geçirerek Karamanlı İşsiz Gençlerimize Yeni İş İmkanları Sağlayacağız.

•             Karaman Bu Yolla İşi, Aşı Ve Ekonomisi Büyüyen Bir Şehir Olacak.

Burada Saymaya Vakit Blamadığım Ancak Alt Yapısı Ve Kaynağı Tarafımızdan Planlanmış Olan Pek Çok Proje İle Karamanlı Kadınalrımızın, Gençlerimizin, Çocuklarımızın, Esnafımızın, Öğrencilerimizin Val Hasıl Bu Şehirde Yaşayan Her Bir Ferdin Yaşam Kalitesini Artıracak Önemli Yatırımları Karaman’a Kazandırmaya Kararlıyız. 

Büyüyen Karaman’ı Birlikte İnşa Etmeye Varmıyız, Hazırmıyız, Kararlımıyız…

Biz Geçmişte Olduğu Gibi Partisine, Dünya Görüşüne, Cinsiyetine Bakmadan Her Kesime Gönlümüzü Ve Kapımızı Açmaya Geliyoruz. İnsan Odaklı, Hoşgörülü, Samimi, Şehrin İnsanına Önem Veren Bir Belediyecilik Anlayışını Hayata Geçireceğiz.

Bizi Eleştiren Her Bir Fert Bizim İçin Değerli Olacak. Bırakın Korkmayı Tehdit Edilmeyi Bilakis Onları Dinlemek, Anlamak, Kucaklamak Bizim Şiarımız Olacaktır.

Hep Söylüyoruz; Karaman Huzur Şehri Olacak! Sorunları Çözülmüş İnsanları Mutlu Ve Huzur Dolu Bir Karaman’ı Birlikte İnşa Etmeye; Varmıyız, Hazırmıyız, Kararlımıyız.

O Halde, Gazamız Bübarek Olsun, Allah Yolumuzu Ve Bahtımızı Açık Eylesin.

Bu Alanda Bulunan Tüm Kardeşlerimizden Bu Gün Ve Yarın Tüm Aile Bireyleri Ve Eş Dost, Arkadaş Ve Akrabaları İle Birlikte Karaman’ın Gelecek 5 Yılına Sahip Çıkmaya Davet Ediyorum. Yine Hepimizi Nmillet İradesinin Tecelli Ettiği Sandıklara Sahip Çıkmaya Davet Ediyorum. Varmıyız, Hazırmıyız, Kararlımıyız, Bu Duygularla Beni Size, Sizleri Allah’a Emanet Ediyorum. Kalın Sağlıcakla.

Editör: Özgür CAN