Karakaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ecdadımız, milletinin ırzını, vatan toprağını ve geleceğini şer odaklarına karşı savunmak adına canıyla, malıyla, yaşlısıyla, genciyle birlik olup topyekûn bir destana imza atmıştır. Bundan 109 yıl önce, sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale’ye gelenler, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır.

Çanakkale, milletimizin hangi şart olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin ispatıdır. Çanakkale destanı birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunun en büyük göstergesidir. Milletimizin sahip olduğu bu üstün kardeşlik ve iman gücünü bilen emperyalist güçler, şimdi karanlık emellerini gerçekleştirebilmek için kardeşliğimizi bozmaya çalışmaktadır. Ancak bir kez daha ifade etmek istiyorum ki; milletimiz sahip olduğu tecrübe ve şuurla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu karanlık oyunlara dur diyecektir.

Bu temenni ile, milletimizin Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, bu vatanı canları pahasına bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Detaylı haber metni aşağıdaki gibidir: Saadet Partisi Karaman Belediye Başkan adayı Mehmet Karakaş, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karakaş, mesajında Çanakkale'nin milletin birlik ve beraberlik ruhunu sergilediği, esaret ve dayatmalara boyun eğmeyen bir destan olduğunu vurguladı. Karakaş, milletin bu destanla gösterdiği üstün kardeşlik ve iman gücünün, emperyalist güçlerin karanlık emellerine karşı bir kalkan olduğunu ifade etti. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını belirten Karakaş, milletin Çanakkale Zaferi'ni kutladı ve milletin şehitlerimize olan minnetini dile getirdi.

Editör: Özgür CAN