Yayın Kurulu derginin giriş yazısında yeni sayı hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:
“Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Dönem sonuna yaklaştık. Bir hafta sonra son yazılılar yapılacak. Bir yılı daha geride bıraktık biz, ama Gazze’deki öğrenciler ve çocuklar bir yıl daha yaşayamadılar. Gazze’deki zülüm ve soykırım okullar açıldığında başlamıştı, okullar kapanırken hala devam ediyor. 
Çocuklar ve öğrencilerin bedenleri bombalanan binaların enkazında parçalanıyor. Güya medeni dünya sadece kaygı duyuyor… 

Türkiye ülkesiyle ve milletiyle her zaman Filistin’in yanında ve yardımında… Bu duruşumuzu da inşallah hiç bozmayacağız. Çünkü Filistin meselesi bir ümmet meselesi, bir millet meselesi, bir insanlık meselesidir.
Bundan önceki sayımızda kapak fotoğrafımız karlı bir Akteke fotoğrafı idi. Diz boyu kar yağması için çok dua ettik ama Allah bu kış çok az kar nasip etti. İnşallah gelecek kışlar özlediğimiz diz boyu karlara kavuşuruz. 

Kar az yağsa da mayıs ayında çok şükür yağmurlar iyi yağdı, doğa yeşile büründü. Kapak fotoğrafımızda bu mutluluğu anlatmak ve sizlerle paylaşmak istedik. Ama doğanın dengesini bozmaya devam edersek ve çevremizi hoyratça da kirletirsek maalesef diz boyu karlar bir çocukluk hatırası olarak kalacak. 

Bu dönem Yazar ve Senarist Tarık Tufan okulumuzu ziyaret etti, güzel şeyler söyledi, kitaplarını bizim için imzaladı.
Her sayıda dergimize fotoğraflarıyla büyük bir destek veren Larende Fotoğraf Derneği’ne de teşekkürlerimizi sunarız. Karaman’ı fotoğraflarıyla tanıtan ve geleceğe taşıyan fotoğraf sanatçılarımıza da emekleri için minnettarız.
Bir sonraki sayımızda buluşmak dileğiyle…”

Editör: Özgür CAN