İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği programda öğrencilerin tarımı sevmesi, öğrenmesi ve bilinçli tüketici olmaya yönelik hazırlanan "Kahraman Sebze ve Meyve" boyama ve öykü kitapları Yollarbaşı İlkokulu ve Dr. Faruk Sükan İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından öğrencilerin tarımı sevmesi ve öğrenmesi için hazırlanan "Kahraman Sebze ve Meyve" boyama ve öykü kitapları, İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından Yollarbaşı İlkokulu ve Dr. Faruk Sükan İlkokulu öğrencilerine hediye edildi.

Yollarbaşı İlkokulunun minik öğrencileriyle bir araya gelen İl Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş onlarla bir süre sohbet etti.

Programda ayrıca öğrencilerin güvenilir gıdaya ulaşım konusunda bilinçlenmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Ahmet Öztürk ve Gıda Mühendisi Sinan Güleç tarafından tarımsal üretim, gıda güvenliği ve gıda israfı konularında eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.

Eğitimde Ahmet Öztürk ve Sinan Güleç, Tarım ve Orman Bakanlığının sloganı olan ‘Tarladan Çatala Gıda Güvenliği’nin önemi öğrencilere aktararak, güvenilir gıda temini ve gıda tüketimi konusunda daha bilinçli ve sağlıklı toplum oluşturmak için bilgilendirmelerde bulundu.

Program, İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın minik öğrencilere kitap dağıtması ve günün anısına çekilen fotoğraflar sonrasında sona erdi

Editör: Özgür CAN