Jandarmadan Asayiş Operasyonu: 42 Aranan Kişi Yakalandı
Karaman İl Jandarma Komutanlığı, 19-25 Şubat 2024 tarihleri arasında asayiş, KOM ve trafik olayları başta olmak üzere, vatandaşların huzurunu bozacak her türlü suçun önlenmesi için geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda 12 bin 206 kişi ve 4 bin 762 araç sorgulandı. Yapılan sorgulamalar sonucunda, uyuşturucu kullanımı, hırsızlık, ruhsatsız silah bulundurma ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi çeşitli suçlardan aranan 42 kişi yakalandı. Ayrıca 2 hacizli/yakalamalı araç da ele geçirildi.

Operasyon kapsamında 3 kişi tutuklanırken, 4 araç sürücüsüne ehliyetsiz/yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan işlem yapılıp, 17 araç trafikten men edildi.

Jandarma ekipleri tarafından yapılan aramalarda 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet bıçak, 2 adet av tüfeği fişeği, 58 adet sentetik hap (uyuşturucu) ile çeşitli kaçak kazı malzemeleri ele geçirildi.

Karaman İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Karaman'da huzur ve güven ortamının devamını sağlamaya yönelik denetim ve uygulamalara kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edileceği" vurgulandı.

Editör: Özgür CAN