Boynukalın; “Irak Hükümeti’nin aldığı İhracat Yasağı Sadece Karaman veya Türkiye için değil, Tüm Dünya Ülkeleri için Alınan Bir Karardır ve Bizler İlgili Yerlere Konuyu İlettik ve Hükümet Yetkililerimiz Konu İle İlgili Girişimlerini Yaptığını Biliyoruz” dedi.

Karaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Boynukalın, bazı haber kaynaklarında ve sosyal medyada yer alan Irak Hükümeti’nin Her Türlü Hamur İşleri ve Kekler için aldığı ihracat yasağı nedeni ile bizleri ilgisiz kalmakla itham eden haberler nedeni ile yaptığı açıklamasında şöyle dedi;

“Doğrudur, Irak Hükümeti böyle bir ihracat yasaklama kararı almıştır ki bundan elbette ki bizlerin haberi vardır. Ancak Irak Hükümeti’nin aldığı yasak kararı yalnız İlimiz Karaman ve ülke olarak yalnız Türkiye için değil tüm dünya ülkeleri için aldığı bir karardır.

Karaman OSB’deki firmalarımızın ihracatının yaklaşık %25’ini oluşturan Irak’ın bu kararı ile bizler ilgili Kurumlarla irtibata geçtik ve Hükümetimizin Irak Hükümeti ile konu ile ilgili görüşmelerin sürdürüldüğünü biliyoruz. Kaldı ki karar Ocak ayı sonu itibarı ile uygulamaya konulacak ve bu kararın hükümetler arası görüşler ile çözüme kavuşturulacağını umut ediyoruz.  

Konuyu Siyasi Polemik yaparak tarafımıza karşı yapılan bu asılsız iddialara itibar etmiyoruz ve bizler üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyor ve sürdürmeye devam ediyoruz.

Kamuoyu ve üyelerimizin bu tür iddialara itibar etmemelerini istiyoruz.” dedi.

Editör: Özgür CAN