CHP'Lİ ÜNVER SANDIK ÇAĞRISI YAPTI: “HAYDİ, İLK TURDA BİTİRELİM”

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili ve Millet İttifakı’nın 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver, sandık çağrısı yaptı. Ünver; “Seçimin demokrasinin, sevginin, barışın, kardeşliğin, refahın ve özgürlüğün zaferiyle sonuçlanması için haydi, ilk turda bitirelim.” dedi.

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, geri sayımın başladığı 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde tüm vatandaşların sandığa gitmesi ve demokratik hakkını kullanması için çağrı yaptı. 14 Mayıs’ın bir demokrasi şöleni halinde geçmesi için Millet İttifakı’nın elinden geleni yaptığına vurgu yapan CHP’li Ünver, vatandaşlarla, esnafla, çiftçiyle bir araya geldiği buluşmalarda yaptığı konuşmalarda, sandığa sahip çıkma ve oy kullanma çağrısı yaptı.

HİÇBİR SANDIK BOŞ BIRAKILMAYACAK

Millet İttifakı 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünver, “Tüm hemşehrilerime çağrımdır. Güvenli bir şekilde demokratik hakkınızı kullanmak için sandığa gidin. Oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir. Sandık güvenliğinden kuşkunuz olmasın. Büyük bir inanç, kararlılık ve gönül rahatlığıyla söylemek isterim ki, ülkemize baharı getirecek bu seçime tüm kadrolarımızla hazırız. Millet İttifakı olarak, Karamanımızda 668 sandık için 2044 görevli ve gönüllü, Türkiye genelinde 192 bin 299 sandık için 561 bin 977 görevli ve gönüllü ile hazırız. Ayrıca gönüllü avukatlar, ihtiyaç halinde, her itirazı dikkatle inceleyecek şekilde, oy kullanılan her bölgede hazır bulunacaktır. Hiçbir sandık boş bırakılmayacak, seçim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokrasi geleneğine gölge düşürülmeksizin sonuçlanacaktır." diye konuştu.

BİR OY KILIÇDAROĞLU’NA, BİR OY CHP’YE

Demokrasi şöleni için, 15 Mayıs’ta bahara uyanmak, temiz bir sayfa açmak, gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceği için; hak, hukuk, adalet için vatandaşın sandığa gidip oy kullanmasının son derece önemli olduğuna vurgu yapan Ünver; “14 Mayıs’ta refah ile yoksulluk arasında, özgürlükler ile baskılar arasında, haksızlıklar ile haklılık arasında, rant ile üretim arasında bir seçim yapacağız. Bu seçim, ülkemizi karanlığa ve bilinmezliğe sürükleyen sisteme son verip demokratik temsile geçeceğimiz bir seçim olacak. Unutulmamalıdır ki, Anayasa değişikliği için Meclis’teki çoğunluğumuzun önemi büyüktür. Bu yüzden tekrarlıyoruz; bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, bir oy CHP’ye.  Biz demokrasiden yana, hak ve hukuktan yana, refahın artmasından yana, üretimden yana tavır alacak ve yaşamak istediğimiz eşit, adil, barışçıl, özgür ve demokratik düzen için oy kullanacağız. Birleşe birleşe kazanacak ve demokrasi seçimimizi yapacağız. Sana söz! Her şey çok güzel olacak. Seçimin demokrasinin, sevginin, barışın ve özgürlüğün zaferiyle sonuçlanması için haydi ilk turda bitirelim.” dedi.

Editör: Özgür CAN