Sudurağı Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklamasından sonra kasaba halkı tarafından büyük teveccüh kazanan Ahmet Sevimli ,Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Hatice Bulut’u işletmesini yaptığı tesislerinde misafir etti.
Sevimli, İl Müdürü Hatice Bulut’a tesis gezilerinin yanında Sudurağı Kasabası’na ayrıca  Türkiye ekonomisine neler kazandırdıklarını ,üretim konusunda yaptıkları teknolojik yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Aday adaylık sürecinin tamamlanıp şayet Sudurağı Belediye Başkanlığı adaylığı görevi, kendine verilir halkında teveccühüyle de başkan seçilirse Sudurağı Kasabası’na level atlatacak projeleriyle hem kasaba halkının bununla beraber Karaman ve Türkiye ekonomisinin kazanacağı projeleri anlattı.
İlk olarak Sudurağı Beldesinde Gıda sektöründe de fırın işletmesi ile faaliyetini sürdüren Sevimliler Fırınını ziyaret eden İl Müdürü Bulut daha sonra Taşkale Köyü Atatürk Mahallesinde bulunan koyun işletmesinde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Sevimli'den koyun işletmesi hakkında bilgi alan İl Müdürü Bulut, 1300 başlık İşletmede bulunan koyun cinsleri, süt üretimi gibi konularda bilgi aldı.

Ziyaret Sonrası Sevimli Kardeşler Tarım Hayvancılık Şti. sahibi Ahmet Sevimli'ye Tarım, Hayvancılık ve gıda sektöründe yapmış oldukları üretim ve çalışmalarda başarılar dileyerek, göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.


 

Editör: Özgür CAN