Karaman'da Kurban Bayramı’na 1 gün kala Kurban Pazarı’nda kurbanlık hayvan çok, alan yok. Pazara getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar alıcılarını bekliyor.

Urgan Mahallesi’nde kurulan canlı hayvan pazarından ziyaret ettiğimiz besicilerin umutlu bekleyişi sürüyor. Ancak besiciler, satışların geçen yıllara göre düşüklüğünden şikayetçi. 
Sabahın erken saatlerinde Kurban Pazarı’na kurbanlıklarını getiren yetiştiriciler, 1 yıla yakın süredir besledikleri hayvanlarını satmak için çaba sarf ediyorlar. Eski pazarlıkların olmadığı pazarda alıcılar pahalılıktan, satıcılar ise satamamaktan yakınıyor. Her keseye uygun kurbanlıkların alıcılarını beklediği pazarda, vatandaşlar bayrama son 1 gün kalmasına rağmen sadece kurbanlıkların fiyatlarını sormakla yetiniyor. 
Bazı vatandaşlar ise pazarlık yapılmasına rağmen fiyatın yüksek olduğundan yakınarak kurbanlık almaktan vaz geçiyor.
FİYATLAR ATEŞ PAHASI
Pazarda küçükbaş hayvanlar 5 bin liradan başlayarak satışa sunuluyor. Canlı kilo ise 100 ile 120 TL arasında değişiyor. Büyükbaş hayvanlar ise 30-70 bin lira asında değişiyor. Kurban alacak vatandaşlar fiyat araştırması için gittikleri pazarda fiyatları pahalı bulduklarını söyleyerek, kurban alımlarını bayramın 1. gününe bırakacaklarını söylüyorlar. 

Editör: Özgür CAN