Uğur Okulları Karaman Şubesi 2023-2024 eğitim yılına sosyal medyada çok konuşulan bir tanıtım video ile hızlı girdi.

1968'de Enver Yücel'in 2 derslikli bir dershane ile kurmasıyla hayat bulan Uğur Okulları Karaman'da da hizmetlerine devam ediyor. Uğur Okulları Kampüs Müdürü Çiğdem Göktaş Tekin Uğur Anaokuluna dair bilgileri basın ile paylaştı.

"Bugün 55. yılımızda 55 ilde 116 okulumuzla eğitime devam etmekteyiz" diyen Çiğdem Göktaş Tekin "Uğur okulları Bahçeşehir Üniversitesi, Bahçeşehir Kolejleri, Uğur Anaokulları ve Uğur Kurs olarak eğitime devam etmektedir. Bizler de Karaman'da Uğur Okulları adını taşımaktan gurur duyuyoruz" ifadesini kullandı. Tekin Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Öğrencilerin tapulu arazileri var

Okulumuzda en önemlisi yaşayarak öğrenen bağımsız öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz Okulumuzun içerisinde ekolojik alanımız mevcut ve ekolojik alanımızda çeşitli hayvan dostlarımız patili dostlarımız bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Her gün onlara yem vererek onlarla yaşamayı öğrenmektedirler. Aynı zamanda Okulumuz öğrencileri yumurtaları da doğal tavuklarımızdan, sütleri keçemizden elde etmektedirler. Ekolojik bahçemizin arka tarafında meyve sebze dikim alanınız vardır. Her öğrencimiz kendine özel dikim alanında kendilerine ait tapularıyla ekim dikim yapmaktadır.

İngilizceden müziğe, zarafet derslerinden spora hepsi var

Okulumuzda yoğun İngilizce programı uygulanmaktadır iki farklı öğretmenimiz öğrencilerimize eşlik etmektedir yabancı uyruklu öğretmenlerimiz devam etmektedir. Drama derslerimize yine çocuk felsefesi eğitmenimiz eşlik etmektedir. Okulumuz psikolojik danışman ve rehber öğretmenini her beğeninizle birebir temas halinde olup her öğrencimizi yakından incelemektedir. Her öğrencimize Kodem testleri uygulanır. Bu modern testler psikolojik danışman ve rehber öğretmenimiz tarafından öğrencimizin bilişsel ve davranışsal gelişimini ölçmek için uygulanmaktadır. Okulumuzda öğrencilerimize özel asalet ve Zarafet dersleri bulunmaktadır. Teşekkür ederimden başlayarak günlük hayatlarında asil ve zarif olmayı rehber öğretmeninize psikolojik danışmanızı eşliğinde öğrenmektedir. Her öğrencimiz orff ve üretim atölyesinde müzik öğretmenimiz eşliğinde piyano çalmaya başlamaktadır. Bahçemiz Anaokulu öğrencilerimiz ön planda tutularak trafik parkurumuzda trafik kurallarını öğrenebileceğimiz, scooter kullanabileceğimiz şekilde tasarlanmıştır. Aynı şekilde bahçemizde doğal materyallerden oluşan duyu alanlarımızda çocuklarımızın gelişimi desteklenmektedir.

Öğrencilerimiz 3 öğün beslenmekte ve listemiz yine Uğur Okulları genel merkezinin beslenme ve diyetisyenlik kontrolünde hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi atıştırmalığı olarak yemeklerimiz verilmektedir. Öğrencilerimizin kitapları Uğur genel merkezden temin edilip aynı zamanda dijital platformumuz MetotBox aracılığı ile velilerimiz öğrencilerimizin tüm çalışmalarını dijital platformunuzdan inceleyebilir takip edebilirler.

Önümüzdeki Yıl İlkokulumuz da açılacak

Şu anda Uğur Anaokulumuz 3-6 yaş arası öğrencilerimize hizmet vermektedir. Aynı zamanda 2 yaş itibariyle atölye gruplarımızda eğitime açığız. 2024-2025 Eğitim Öğretim döneminde Uğur Okulları Karaman Kampüs olarak ilkokula hazır hale gelmekteyiz. Önümüzdeki dönem Uğur Okulları İlkokul olarak da eğitime devam edeceğiz.

Karaman Uğur Okulları Kampüsü | Zembilli Ali Efendi Mah. 720 Sk. No:6 Merkez/Karaman

www.ugurokullari.k12.tr | 0338 212 35 34 - 0544 221 88 80

Editör: Özgür CAN