Adanalı Komiserin Şüpheli Ölümü: Aile Yeni Delillerle Davayı Yeniden Açmak İstiyor

Adanalı komiser Mehmet Şimşek’in Karaman’da aracında ölü bulunmasının ardından yeni gelişmeler ortaya çıktı. Olaydan üç gün önce odasından çalınan pırlanta yüzüğü ve boş A4 kağıdı, ailesinin şüphelerini artırdı. Aile, intihar olarak kaydedilen olayın yeniden incelenmesi için avukatları aracılığıyla başvuru yaptı.

Nişanlısı Elif Çelik ile 27 Ocak'ta Adana'da nişanlanan ve Karaman Ayrancı'ya dönen Şimşek, odasında 27 bin liralık pırlanta yüzüğünün ve imzalı boş bir A4 kağıdının çalındığını fark etti. 28 Ocak'ta yaptığı kamera incelemesinde, polis memuru A.D.'nin makam odasına izinsiz girdiğini tespit eden Şimşek, 31 Ocak'ta hırsızlık olayını yargıya taşıdı. Ancak 1 Şubat’ta aracında başından vurulmuş halde ölü bulundu.

Şimşek’in ölümü intihar olarak kaydedilirken, hırsızlık şüphelisi polis memuru A.D. 10 Şubat'ta tutuklandı, ancak 4 Nisan’da serbest bırakıldı. Aile, olayın cinayet olduğunu iddia ediyor ve yeniden dava açılması için girişimlerde bulunuyor.

Olayda Cinayet Şüphesi

Savcılık, Şimşek’in önceki nişanlısından ayrılması, hırsızlık olayı ve görev yerinin değişmesi gibi sebeplerle intihar ettiğine hükmetti. Ancak Avukat Nazan Akça Subaşı, olayın profesyonelce kurgulanmış bir cinayet olduğunu öne sürerek, incelenmeyen delillere dikkat çekti. Şimşek’in aracındaki toprak örnekleri, kıl ve parmak izlerinin incelenmemesi ve iki görgü tanığının ifadelerinin alınmaması, ailenin şüphelerini artırdı.

Ailenin Feryadı

Mehmet Şimşek’in ablası Zeynep İnceer, kardeşinin intihar etmesi için hiçbir sebep olmadığını belirterek, birçok delilin kaybolduğunu ve kardeşinin öldürülmüş olabileceğini söyledi. İnceer, annesi Emine Şimşek’in de evladının ölüm haberini aldıktan sonra beyin kanaması geçirerek hayatını kaybettiğini anlattı.

Aile, Mehmet Şimşek’in evinde ve makam odasında bulunan tarih geçmiş psikoloji ilaçlarının bilinçli olarak yerleştirildiğini iddia ediyor. Aile, olayın intihar olmadığını savunarak, katilin cezaevine atılmasını ve adaletin yerini bulmasını istiyor.

“İntihar Olduğunu Asla Kabul Etmiyoruz”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan İnceer, kardeşinin intihar etmesini gerektirecek hiçbir sebep olmadığını vurguladı. İnceer, olayın üstünün örtülmemesi ve gerçeklerin ortaya çıkması için mücadele edeceklerini belirtti. Dosyaya itiraz eden aile, avukatları aracılığıyla davanın yeniden görülmesi için başvuru yaptı.

Komiser Mehmet Şimşek’in sır ölümü, ailesini perişan etti. Şimdi aile, kayıtlara intihar olarak geçen bu olayın yeniden incelenmesini ve adaletin sağlanmasını bekliyor.

Editör: Özgür CAN