Seçim çalışmaları kapsamında şehrin her bölgesini karış karış gezen milletvekili adayı Mahmut Ünüvar, geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden bir video mesaj yayımladı. Ünüvar, ‘’ Yoğun çalışmalarımıza kısa bir kahve molası veriyoruz. Daha önce sözleştiğimiz gibi..’’ ifadeleriyle paylaştığı videosunda, bir mekan adresi bildirerek gençleri davet etti. Kısa sürede çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından izlenen video sonrası gençler belirlenen adrese akın etti. Üç katlı işyeri davete katılanları almayınca bazı gençler kahvesini dışarıda yudumladı. Gerek dışarıdaki gerekse içerideki gençlerle tek tek ilgilenen Ünüvar, ‘Gençlerimiz, kader birliğimizin ve geleceğimizin irade gücüdür’’ dedi.
Gençlerin; özünü, kendisini tanıma irfanına ve çevreyi tanıma ilmine sahip olmakla yükümlü olduğunu belirten Ünüvar konuşmasında;
‘’İlmi, imanı ve kendini bilen aldanmaz, aldatmaz ve aldatılamaz. Merhum Ömer Seyfettin ‘Yeni Lisan’ isimli makalesinde: ‘’Ey Gençler, sizi bekleyen vazifeler pek ağırdır. Siz bütün dünyaca silinmek istenilen bir milleti kurtaracaksınız. Uyanınız, galebe için düşmanlarınızı tanımak lazımdır’’ diyerek ne güzel özetlemiş konuyu. Tarihimiz gençlerimizden; cehalet ve tembellikle mücadele eden, vatan ve millet bekası için çalışan yüce gönüllü insanlar olmalarını bekliyor. Birlikte vakit geçirdiğimiz tüm genç kardeşlerimiz de merhum Necip Fazıl’ın deyimiyle, ‘’Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik.. Zaman bendedir ve mekân bana emanettir şuurunda bir gençlik’’ olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Gençlerimiz, bu bilgi ve tecrübe ile oluşan şuurun, hem bu dönemin hem de geleceğin aksiyon deposu olduğunun farkındalar. Bizler gençlerimizle ilerlemek, ilmin ışığında mutlu ve huzurlu yarınları onlarla kucaklamak istiyoruz. Davetimize icabet eden genç kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum’’ sözlerine yer verdi.
Programın sonunda gençler, üzerinde Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in: ‘’Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin’’ sözlerinin yer aldığı tabloyu Ünüvar’a hediye etti.
 

Editör: Özgür CAN