Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Adana'da düzenlenen Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması'nın bölge finalinde birinci olan Şehit Polis Hakan Yılmaz Ortaokulu öğrencisi Yusuf Göral, başarısını taçlandırarak 29 Mayıs'ta Isparta'da gerçekleştirilecek Türkiye Finali'ne katılmaya hak kazandı.
Yusuf Göral, bu anlamlı başarısını paylaşmak amacıyla Okul Müdürü Mehmet Üzüm ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa Mavi ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı makamında ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, genç yeteneği tebrik ederek, ona başarılar diledi.


Mehmet Çalışkan, Yusuf'un başarısının Karamanda için büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurguladı. Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması'nın, gençlerin dini ve kültürel değerlerini pekiştirmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Çalışkan, Yusuf Göral'ın bu alanda gösterdiği üstün performansın diğer öğrencilere de ilham kaynağı olacağını ifade etti. Çalışkan, “Öğrencimizin bölge birinciliği için emek harcayan okul yöneticilerine, öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ediyor, Yusuf'a Isparta'da düzenlenecek Türkiye Finali'nde de başarılar diliyorum.” dedi.
Genç Yusuf Göral ise, bu büyük başarının arkasında yatan azim ve çalışma disiplinini paylaşarak, kendisine bu yolda rehberlik eden öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti. Türkiye Finali için heyecanlı olduğunu belirten Yusuf, bu süreçte kendisine inanan ve destek olan herkese layık olmaya çalışacağını söyledi.
Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın Yusuf Göral’ı ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Editör: Özgür CAN