Saadet Partisi Karaman İl Teşkilatı, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla özel bir iftar programı düzenliyor. 28 Mart Perşembe akşamı Aktekke Camii önünde gerçekleştirilecek olan bu programda, Gazzeli müslüman kardeşlerin zorlu yaşantılarını bir nebze olsun hissetmek ve dayanışma sağlamak amaçlanıyor.

Program kapsamında iftarlar, simit, hurma ve su ile yapılacak ve akşam namazının ardından Gazze'deki insanlar için dua edilecek. Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz, "Gazze'de iftar topu atılmaz, iftar topu yerine gün boyu atılan bombalar vardır! Şehadet her zaman şerbettir, Ramazan da daha tatlıdır! Bomba yemek, yaralanmak, narkozsuz pansuman olmak orucu bozmaz Gazze'de! Yumurtalı pide çıkmaz, güllaç yapılmaz ama bir lokma bereketlenir bu topraklarda! Gazze yanarken hoşafla yüreğini soğutanlara uğramaz sadece Ramazan! Ramazan şu dünyada sadece Gazze'de yaşanır! Gazzeli kardeşlerimizin her daim yanında, zalimin her daim karşısında olduğumuzu göstermek için tüm Karamanlı hemşehrilerimizi bu anlamlı iftara davet ediyoruz. Sende 1 hurma, 1 simit ve su al gel bu iftara katıl." ifadeleriyle tüm vatandaşları bu özel etkinliğe katılmaya çağırıyor.

Bu anlamlı iftar programıyla, Gazze'deki insanların zorlu şartlarını hatırlamak ve dayanışma içinde olmak hedefleniyor. Tüm Karamanlıların bu önemli etkinliğe katılımı bekleniyor.

Editör: Özgür CAN