Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyetine mensup gazeteciler yaptıkları kurum ziyaretleri kapsamında Karaman Ticaret İl Müdürü Âdem Özcan'ı makamında ziyaret ettiler.

Gazetecilere müdürlüğün faaliyetleri hakkında bilgi veren Özcan, merak edilen soruları cevapladı. Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Özcan basının kurumlar ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi gördüğünü, kamuoyunu bilgilendirme konusunda önemli bir görev yaptıklarını belirtti.

Özcan: “Bilinçli ve Verimli Ticarete Odaklanıyoruz”
İl Ticaret Müdürü Âdem Özcan, Ticaret İl Müdürlüğü bu görevleri ile ticaretin sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlarken, toplumun refahını ve güvenliğini de artırdığını ifade etti. Özcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Ticaretin düzenlenmesi ve denetlenmesi, ekonomik büyümenin sürdürülebilirliği için kritik öneme sahiptir. Ürün güvenliği ve kalite denetimleri sayesinde tüketiciler, sağlıklı ve güvenli ürünlere erişir. Tüketici haklarının korunması, vatandaşların alışverişlerinde güven hissetmesini sağlar. Adil ve dürüst ticaret ortamı oluşturularak, küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet gücü artırılır. Haksız rekabetin önlenmesi, piyasa dengesini korur ve işletmelerin sürdürülebilirliğini sağlar.

Ticaret faaliyetlerinin düzenli olmasını teşvik ediyoruz. Böylece bölgesel ekonomik kalkınmaya katkı sağlıyoruz. İşletmelerin büyümesi ve kaliteli hizmetin verilmesi yeni iş olanakları oluşturur, istihdamı artırır. Faaliyetlerimiz ticari hayatın daha bilinçli ve verimli şekilde yürütülmesi sağlamaya odaklanmıştır” dedi.

Ziyarette konuşan Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Âdem Kocatürk de çalışmalarından dolayı Özcan'a teşekkür etti. 

Ziyarette Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Âdem Kocatürk ve cemiyet yönetim kurulu üyeleri, Mehmet Çetin, Özgür Şenuysal, Mehmet Dağlı, Hasan Hüseyin Deniz ,Ferhat Koç ve Muammer Şen hazır bulundu.

Editör: Özgür CAN