Karaman Kalesi'nde bulunan sosyal tesislerin onarılarak nezih mekanlar haline getirileceğini duyuran Mevlüt Akgün, düğün salonunun da yeniden hizmete açılacağını belirtti.

Akgün, şu açıklamalarda bulundu: “Kıymetli hemşerilerim, Karaman Kalesi’nin etrafı yıkık dökük ve perişan halde. Önceki belediyelerimiz döneminde buradaki sosyal tesisler ve düğün salonu aktif olarak kullanılıyordu. Maalesef şu anki belediye yönetimi Karaman'ın pek çok yerini kaderine terk ettiği gibi kaleyi de perişan halde bıraktı. İnşallah belediyeyi devraldığımızda buradaki sosyal tesisleri elden geçirerek yeniden açacağız. Belediye düğün salonunu da yeniden ele alarak burayı nezih bir mekân haline getireceğiz.

Buradan dar gelirli ailelerimize bir müjde vermek istiyorum. Bu düğün salonunun kullanımı, İnşallah dar gelirli ailelere tahsis edilecek. Toplam tutan düğün masraflarına İnşallah biz de katkıda bulunarak bu ailelerin mutluluğuna tanıklık etmek istiyoruz.”

Bu gelişmelerle birlikte, dar gelirli ailelere yönelik düğün salonu kullanımının sağlanmasıyla, mutluluk günlerinde maddi olarak destek olunması hedefleniyor.

Editör: Özgür CAN