Karaman’ın Rauf Denktaş Mahallesi’nde bulunan bir etli ekmek fırınında çalışan Yudum D. (40), kıyma makinesiyle et çekerken kaza geçirdi. İddiaya göre, bir anlık dalgınlık sonucu elini kıyma makinesine kaptıran kadının sağ eli bileğinden koparak makinenin içerisinde sıkıştı.

Kadının çığlıkları üzerine diğer çalışanlar hemen makineyi durdurdu ancak kadının eli kıyma makinesinin içerisinde sıkışmış vaziyetteydi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kadın ambulansla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ancak kopan el makineden çıkarılamadığı için fırına AFAD ve itfaiye ekipleri çağrıldı. Kıyma makinesi yerinden sökülerek içindeki el ile birlikte kadın hastaneye götürüldü. Teknik servisin kıyma makinesini açması sonrası kopan el çıkarılarak muhafaza altına alındı.

Yudum D. hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı. Yaşanan kaza, iş güvenliği önlemlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Editör: Özgür CAN