Bahçeli, Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulmaması halinde Türkiye'nin süratle devreye girerek, gereği neyse onu yapması gerektiğini belirtti.
7 Ekim'de Hamas'ın askeri kanadı El-Kassam Tugayları tarafından İsrail vatandaşlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar, Orta Doğu'da yeni bir çatışmanın fitilini ateşledi.
Saldırılarda 1000'in üzerinde İsrail vatandaşı hayatını kaybederken, yapılanlara yönelik İsrail'in tepkisi çok sert oldu. 15 gündür kesintisiz bir şekilde Gazze'yi bombalayan ve binlerce sivil ve çocuğun ölümüne neden olan İsrail, son olarak bir hastaneyi bombalayarak 500'den fazla sivilin yaşamını yitirmesine neden olmuştu.
İsrail'e yönelik dünyanın birçok ülkesinden kısık sesle tepkiler gelirken, Türkiye'de en sert çıkış MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurması için 24 saat süre tanırken, bu şartın gerçekleşmemesi halinde Türkiye'nin derhal devreye girmesinin bir zaruret olduğunu belirtti.
"GAZZE'Yİ KORUMAK BİZE ECDADIMIZIN MİRASIDIR"
Bahçeli, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır."a

Editör: Özgür CAN