Bu desteklerin arasında Gelecek Partisi kurucu İl Başkanı Kurtuluş Küçüksolak, Deva partisi ve Gelecek Partisi’nin Karaman İl Teşkilatı üyeleri, öğrenci ve genç topluluklarının destek verdiği Zorlu’ya birçok Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer partilerden de destek açıklamalarının geleceği öğrenildi. Bununla birlikte Karaman’da yüksek sayıda üyeleri bulunan derneklerin de Atilla Zorlu’yu desteklemeleri için hemfikir oldukları bilgiler arasında.
Milletvekili seçimlerinde Atilla Zorlu’yu destekleme kararını açıklayan Aydınlık Demokrasi Partisi İl Başkanı Deniz Altınbaş, il ve ilçe yönetiminin yanı sıra üyeleri ile birlikte Zorlu’nun yanında olduklarını ifade etti. 
Altınbaş açıklamasında, ‘Karaman için en iyi çalışacağına inandığımız Atilla Zorlu’yu destekleme kararı aldık’ dedi. 
ADP İl Başkanı Altınbaş açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi;
“Aydınlık Demokrasi Partisi olarak 2 yıl önce çıktığımız bu yolda şimdiye kadar hükümetin ve ortağının sonuna kadar yanında yer aldık. Genel Başkanımız Sayın Erkan Deniz’in desturları doğrultusunda hükümetin yanında olduk. Ama şuan gündemde olan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için Karaman Aydınlık Demokrasi Partisi İl Başkanlığı, yönetim kurulu, merkez ilçe, Kâzımkarabekir ilçesi ve değerli üyelerimizin ortak paydada buluştuğu hususlar üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum.
Bizler Karaman için en iyi çalışacağına inandığımız Atilla Zorlu’ya oyumuzu Milletvekilliği seçiminde verme kararı aldık. Bununla beraber Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalacağı düşüncesini hepimiz biliyoruz ki; ilk tur için Türk Milliyetçisi ruhu taşıyan bizler olarak Sinan Oğan beyefendiye oy vermeyi karar kıldık. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olur.”

Editör: TE Bilişim