Coştu sosyal medya hesabından, seçim aracının önünde bir açıklamama yaptı. Coştu açıklamasında;

Kararlı bir muştu ile düştük yollara, ardımızda dualarla..
Değerli Hemşehrilerim ve Yol Arkadaşlarım; 
28. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili Adayı olarak verimli ve keyifli bir şekilde seçim sürecini tamamladık. Genç bir kadın olarak Karaman siyasetinde ilkleri gerçekleştirmek, çıktığımız yolda güzel izler bırakmak amacıyla elimizden gelenin en iyisini yapmaya, gayretimizin yettiğince bütün takatimizi kullanmaya, emeğimizi samimiyetle taçlandırmaya çalıştık. Gün oldu güneş doğmadan evimizden çıktık, gün oldu sabah namazına doğru evimize vardık.
Biz bir lidere inanmış, bir davaya adanmış, ülkesine ve milletine amasız, fakatsız bir şekilde sevdalanmış bir gençliğiz. Mücadelemizde bizi diri tutan memleket sevdamız ve liderimize olan ahdimizdir.
Bugün AK Partimiz 1. Parti, Gazi Meclisimizde Cumhur İttifakımız çoğunlukta ve Cumhurbaşkanımız her iki kişiden birinin desteğini almış durumdadır. Alnımız açık başımız diktir. Eksiklerimizi giderecek, iyi olanı daha iyiye götürecek, yine yeniden dur durak bilmeksizin memleketimiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Milletvekili olarak seçilen Değerli Ağabeylerim Sn. Selman Oğuzhan Eser ve Sn. Osman Sağlam'ı en içten dileklerimle kutluyor, başarılar diliyorum.
Bu düşüncelerle;
Seçim süreci boyunca tüm yükü omuzlayan İl Başkanımız, Skm Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız, Gençlik Kolları Başkanımız ve tüm mevcut ve geçmiş dönem kademe başkanlarımız, milletvekillerimiz, bakanımız başta olmak üzere İl - ilçe yönetimlerinden, merkez ilçemize, gençlik kollarımızdan tüm ilçe, belde ve mahalle teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimize, il genel meclisi başkanımız ve meclis üyelerimize, özellikle de arkamda duran, gece gündüz çalışan, vefakar AK Kadınlarımıza ve bizlerden desteğini esirgemeyen hemşehrilerimize ve görünmeyen dava erlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Memleket sevdalılarına selam olsun. İyi ki varsınız 

Editör: Özgür CAN