Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim Hanımefendi, öğretmenlere yönelik düzenlenen  "Çocuğun Beyninde Neler Oluyor?” konulu konferansa katıldı.

Karaman Valiliği himayesinde, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferansa Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal konuşmacı olarak katıldı.

Konferansa yoğun ilgi gösterildi. Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, çocuk gelişimi, çocuk, anne ve aile kavramları ile çocukların gelişim süreçlerinde yaşanan durum ve etkileri ile ebeveyn davranışlarına dair tecrübelerini paylaştı. Ayrıca, çocukluk döneminden başlayıp ömür boyu süren beyin gelişiminin nasıl ve ne yönde olduğunu bilimsel verilerle anlattı ve sosyal medyanın çocuklar üzerindeki etkilerini örneklerle paylaştı.

Konferansa, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Vali Yardımcısı Fatih Baysal’ın eşi Nilsen Baysal, Kazımkarabekir Kaymakamı Salih Kaya’nın eşi Büşra Karaca Kaya ve öğretmenler katıldı. Konferansın sonunda, Hatice Sarıibrahim Hanımefendi, katkı ve katılımlarından dolayı Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Editör: Özgür CAN