CHP Karaman teşkilatı Özgür Özel ve Faik Öztrak'ın da katılımıyla yeni il  başkanını ve yönetim kadrosunu  seçti. Heyecanlı bir kongrenin yaşandığı seçimden sonra il yönetimi listesi kamuoyuyla paylaşıldı.

Listede gerçekten yıllarca CHP için çalışmış hiç bir zaman da bu inançları doğrultusunda taviz vermemiş isimlerin listede yer alması gözlerden kaçmadı. O isimlerden biri de Zülfikar Baştuğ oldu.

 İNANCINA SADIK GERÇEK CHP'Lİ BİR İSİM

Siyasi paritlerin il yönetimleri seçilirken zaman zaman o davaya veya inanca hiç hizmet vermemiş insanların isimlerinin yönetimde yer alması, tabanı devamlı rahatsız etmiştir. Bu neticeden de bu tür şahsiyetler ilk durkakta partisinin  yolundan ayrılmakta ve fayda sağlayamamaktadır. 

Lakin bazı isimlerde vardır ki yönetimde olmasa bile her an partisinin çizgisinden çıkmamış ve her alanda davasını savunmuştur. İşte bu isimlere en güzel isimlerden bir de Zülfikar BAŞTUĞ olmuştur. 

Hafta sonu yapılan yeni CHP Karaman İl Yönetiminde Zülfikar Baştuğ gibi '' Gerçek CHP'li'' isimlerin yer alması CHP tabanında büyük sevinçle karşılandı.

Zülfikar BAŞTUĞ kimdir ? 

Aslen Hasanoba Köyü'nden olan, yıllarca kendisi gibi  buğday pazarında esnaflık yapan ayrıca   Karaman Ticaret Odası'na başkanlık etmiş esnafların Ekrem Amcası lakaplı  Ekrem Baştuğ'un oğludur. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Baştuğ, yönetime yeni bir sinerji getirmesi bekleniyor.

Editör: Özgür CAN