Karaman CHP Belediye Başkan adayı Recep Sertçelik, il başkanlığı binasında yapılan toplantıda adaylık açıklamasında bulundu. 
Yoğun katılımın olduğu toplantıya, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, CHP Karaman İl Başkanı Ahmet Recai Evcen, CHP Karaman ilk il başkanı Alaaddin Işık, CHP Karaman Belediye Başkanı adayı Recep Sertçelik ve çok sayıda vatandaş parti üyesi katıldı.


Miting havasında gerçekleşen ve coşkunun hakim olduğu toplantıda Milletvekili Ünver, il başkanı ve belediye başkanı adayı Recep Sertçelik sırayla konuşmalarını yaptı. Kısa süre önce adaylığı netleşen Serçelik, "Karaman'da belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz" diyerek vaatlerini açıkladı.


EVCEN: SERTÇELİK ÇOK İDDİALI BİR ADAY
CHP Karaman İl Başkanı, Karaman Belediye Başkan adayı Recep Sertçelik'i öven konuşmalar yaptı. İl Başkanı, Sertçelik'in Karaman'da çok iddialı bir aday olduğunu ve MHP'den aldıkları belediyeyi yeniden alacaklarını söyledi.
Yoğun katılımın olduğu toplantıda CHP Karaman İl Başkanı Ahmet Recai Evcen, katılımcıları selamlayarak; "Karaman’da tüm belediyelere talip olduğumuzu söylemiştik.  Bugün geldiğimiz noktada Karaman’da çok iddialı bir adayla karşınızdayız. Bu durum Karaman’da belediye başkanlığını kazanacağımız ispatıdır.  96 yılında MHP ye teslim ettiğimiz belediyeyi yine MHP’den alacağız. Geçmişte kazandık yine kazanacağız. Bu seçime iddialı girmemizi sağlayan adayımız Recep Sertçelik’e teşekkür ediyorum.  Sokakta sağcı solcu tüm Karaman halkı bize teşekkür ediyor. Bize bu umudu getirdiği için teşekkür ederim." dedi.

BÜYÜK KALABALIĞI GÖREN İSİM ŞAŞIRDI: İŞ BİTMİŞ!
Evcen'in konuşmasının ardından söz hakkını CHP Karaman ilk il Başkanı Alaaddin Işık aldı. Işık yaptığı konuşmada, toplanan büyük kalabalığı gördükten sonra "Bu iş bitmiş" dediğini ifade etti. Işık, "Gazamız mübarek olsun. Adayımız nasıl diye sordular, muhteşem dedim. Bu arkadaş ömrünü demokratik laik hayata adamış biri" diye konuştu.


Işık, sözlerine şöyle devam etti:

"Gazamız mübarek olsun. Bana sordular adayımız nasıl diye muhteşem dedim.  Bu arkadaş ömrünü demokratik laik hayata ömrünü adamış bir kişi. İyi bir solcu iyi bir demokrat. Bu arkadaşımız bu işi becerir. Recep Sertçelik iyi bir aday. Bu iyi adayı biz kazandıracağız.  Tek başına ne yapabilir. Görüyorum ki kalabalık bir kitleyiz. Madem iyi bir adayımız var çalışacağız. Biz inandık topluma da bunu anlatmamız lazım. Bu toplum çok çürüdü. Gençlerimiz perişan. Uyuşturucu almış başını gitmiş."

"BU SEÇİMİ ALMAMIZIN 5 NOKTASI VAR"
CHP Belediye başkanlığı aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, "CHP’nin en büyük özelliği örgüt içinde yetiştirerek aday yapmayı başarmıştır. Ben de eski il başkanı olarak iki dönemdir mecliste sizleri temsil ediyorum. Şimdi yerel seçimlere gidiyoruz. Bu seçimde yine cumhuriyet halk partililerin başarısı ile kazanacağız. Bugün lokomotif olacak olan kişi adayımız sayın Recep Sertçelik." dedi.


Seçimi kazanmalarının 5 noktası olduğunu belirten Ünver, bunları şu şekilde sıraladı:

"Birincisi genel kongredeki değişim.  Bu taze güç bizi hem Türkiye’de hem Karaman'da başarıya götürecektir. İkinci faktör ise Karaman’da 25 senedir belediyecilik yapılmıyor. Karaman İsmetpaşa’da sıkıştı kaldı. Trafik sorunumuz var. Otopark sorunumuz var. Sosyal etkinlikler yok. Karaman 25 yıldır belediyecilik görmedi. Üçüncüsü şansımız. Karamanlı hemşehrilerimizin feraseti. Karaman halkı her zaman doğruyu seçmiştir. Evet 25 yıldır başkan seçilemedi hatayı kendimizde aramalıyız. Demekti doğru aday koyamamışız. Dördüncüsü adayımız.  Adayımızla ilgili olumsuz hiçbir tek söz duymadım.  Bu seçimde bize seçimi kazandıracak olan adayımızı nitelikli liyakat olmasıdır. Beşinci faktör ise bunu sizlerle başaracağız bunu tek başına il başkanı ya da milletvekili yapamaz. Sizlerin desteğini son faciaya kadar. Sandıklar açılana kadar arkamızda görmek istiyorum. Sandıkta, sosyal medyada, sokakta bu desteği vermenizi bekliyoruz."


CHP ADAYI ŞERTÇELİK, COŞKUYLA SAHNEYE ÇIKTI, VAATLERİNİ SIRALADI
CHP'nin Karaman belediye başkan adayı Recep Sertçelik, büyük bir coşkuyla sahneye çıktı. Yol arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sertçelik, kendisinin de içlerinden biri olduğunu vurguladı.

Öğretmenlik yaptığını, çiftçilikle uğraştığını ve iş insanı olduğunu belirten Sertçelik, "Atatürk ilkelerine bağlı, yobazlığa geçit vermeyen öğrenciler yetiştirmeye ömrümü adadım" dedi. Emekli olduktan sonra inşaat işleri ve çiftçilik yaptığını aktardı.


"SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN BİRLİK OLACAĞIZ"
Artık yeni bir yola çıktıklarını dile getiren Sertçelik, seçimi kazanmak için hep birlikte çalışacaklarını vurguladı. "Sizlerle tek bilek, tek yumruk olacağız, hep birlikte başaracağız" diyen Sertçelik, kazananın kendileri olacağına gönülden inandığını söyledi.


"KADINLARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR"
Bu süreçte kadınlara çok önemli roller düştüğünü belirten Sertçelik, "Hiçbir başarı yoktur ki kadın eli değmemiş olsun. Bu topraklarda önce kadınlar uyanır, sonra güneş doğar" dedi.

"HERKESE DOKUNACAĞIZ"
Belediye başkanı seçildiklerinde sadece altyapı çalışması yapmayacaklarını, herkese dokunacaklarını kaydeden Sertçelik, Karaman'ı mutlu insanların yaşadığı bir kent haline getireceklerini söyledi.


"ÇAĞDAŞ BİR KARAMAN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"
Karaman'ı modern bir kent yapmak için çaba harcayacaklarını vurgulayan Sertçelik, "çocuklara, kadınlara ve gençlere yönelik projeleri hayata geçireceğiz" dedi. Engelsiz bir kent hedeflediklerini aktaran Sertçelik, gençler için modern bir kent yaratmak için uğraşacaklarını kaydetti.

"GÖSTERECEĞİZ NASIL YAPILIR"
Sertçelik, "Nerede kalmıştık" diyerek, belediyeciliğin nasıl yapılması gerektiğini göstereceklerini sözlerine ekledi.

Editör: Özgür CAN