Dün gece Yeniden Refah Partisi bir otelde organizasyon düzenleyerek merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını ve encümen aday adaylarını, basın aracılığıyla kamuoyuna tanıttı.  
Aday tanıtımına Ermenek ve Sarıveliler adayları hava şartlarından dolayı programa katılamazken diğer adaylar kısa bir tanıtımla kendilerini tanıtmaya çalıştı. 

Gecenin en dikkat çeken kareleri ise Ayrancı ve Merkez adaylarının konuşmaları ve hareketleri oldu.  Ayrancı Belediye Başkan adayı Mustafa Parmaksız mevcut yönetimi yerden yere vurarak , Ayrancı'nın bunu hak etmediğini nüfusunun kaç binlerden şu anki sayılara kadar düşmesinin nedeninin mevcut yönetimin olduğunu söyledi.  Akçaşehir Belediyesini örnek vererek ,  'Bir Akçaşehir Belediyesi kadar olamadık’’ dedi. Parmaksız'ın bu iddialarına  mevcut Başkan ve tekrar MHP'den aday olan Yüksel Büyükkarcı'dan nasıl bir açıklama geleceği merak konusu oldu.

Daha sonra programında, il başkanından, kurucularına kadar bir çok kişi söz alırken temel vurgunun 'TEBLİĞ' olduğunun vurgusu yapıldı.
Merkez Belediye Başkan adayı Durdu Elif Çeliktaş programın sonuna doğru tanıtıldı. Tanıtım esnasında Çeliktaş'ın heyecanı hareketlerine ve tavırlarına yansıdı. Program sunucusun bu hareketlerin yanlış anlaşılmaması için açıklama gereksinimde bulunarak ' Adaylarımız bir Mevlüt Akgün gibi 3 dönem siyaset yapmadı. Birebir konuştuğumuzda adaylarımız daha farklı, ama bugün heyecanlarına yenik kaldılar ifadelerini kullanmak zorunda kaldı.  

Program sonunda ise daha netleşmeyen belediye ve il genel encümen aday adaylarını tanıtarak, toplu fotoğraf çektirildi ve  basına kapalı olarak devam etti.


 

Editör: Özgür CAN