Diyanet-Sen Karaman şube başkanı Ali DEMİRCİ'nin   yaptığı açıklamada;

Diyanet camiamızı rencide eden bu haber içerik olarak tutarlı değildir. Kamuoyunu bilgilendirme adına işin aslını biz dile getirelim. İki şahsın ilimize uyuşturucu madde getireceği ihbarı alınmış olup, kolluk kuvvetleri tarafından bu şahıslara yönelik operasyon yapılmış ve şahıslar gözaltına alınmışlardır. Haklarında gerekli tahkikat yapılmış olup mahkemeye sevk edilmiş ve daha sonra iddia edilen şahıs adli kontrolle serbest bırakılmıştır. 
İşte bu bazı haber sitelerinde çıkan "İmam uyuşturucudan yakalandı..." gibi iğrenç iddialar üzerine yapılan haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bu türden yalan haberlerin, Diyanet İşleri Başkanlığımıza karşı duyulan kinin bir neticesi olarak yapıldığı artık aşikardır. Konu Diyanet İşleri Başkanlığımız olunca gerçeği araştırma zahmetine girmeden haberi birbirlerinden kopyala yapıştır mantığıyla yapanları haber ahlaklına uymaya davet ediyoruz.

Bahse konu olan şahsa (T.Ö.), 2016 yılında TYP(Toplum Yararına Programlar) kapsamında İŞKUR tarafından Ayrancı ilçesinde Çevre Temizliği görevi verilmiştir. Bunun haricinde Diyanet İşleri Başkanlığımız ile ne geçmişte nede şimdi uzaktan yakından hiçbir şekilde ilişiği, bağlantısı bulunmamaktadır. Fakat bu şahsın basın kuruluşlarında uzun yıllar çalıştığı gerçeğini hiç kimse inkar edemez. Yani bu şahıs sizden, sizin camiadan birisi diyerek basın camiası kirlenebilir mi?

Bu şekilde kasıtlı olarak yalan haber yapanların ülkesi ve milleti için dertlenen koskoca bir camiayı töhmet altında bırakmaları hiç kimseye fayda sağlamayacağı gibi, milletimizin manevi çöküşünü hızlandıracağı aşikârdır, bu vebal bu haberi yapanlara yeter.
Basın camiasında işini en güzel şekilde yapan, yaptığı bu hassas görevin sorumluluğunun farkında olan, hatta bu türden asılsız yalan haberlerden rahatsız olan meslektaşlarınızın varolduğunu da biliyor onlara da  teşekkür ediyoruz.
Bu hassasiyeti gözetmeyenlere sözümüz; Bütün meslek gruplarında olduğu gibi yapmış olduğunuz bu ulvi görevinde kesinlikle bir ahlakı olduğu düşüncesiyle sizleri basın ahlakına uygun haberler yapmaya davet ediyoruz...

Evet Din Görevlileri olarak hep birlikte haykırıyoruz!!! "Çekin o pis ellerinizi kutsal vazifemizden. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz.

Editör: Özgür CAN