Zorlu açıklamasında “Resmi açıklamalarda yoksulluk sınırının 33 bin TL’nin bile üzerinde olduğu bu süreçte; 
09.05.2023 günü iktidar tarafından kamu işçilerine,  verilen %45 zam yaşanan ekonomik kriz ve hayat pahalılığı dikkate alındığında bir nebze nefes almalarını sağlayacaktır. Ama mevcut çalışan ve emeklilere yönelik İktidar yine ayrımcılık yapmıştır.
Emekli maaşını en düşük 7.500 TL’ye yükseltirken 7.500 TL ve üzeri maaşı alanları yok saymıştır. Bu kabul edilebilecek bir şey değildir. Kamu işçilerine %45 zam yapılırken, memurların Ocak ayından verilen % 8 zam 2 aylık sürede erimiş ve reel olarak ücretlerin alım gücü yok olmuştur. Kamu işçisi arkadaşlarımıza zam yapılırken Belediye şirketlerinde çalışanlar unutulmuştur. Bunlarla ilgili sorunlara çözüm üretilmemiştir.
BİZLER İKTİDARIMIZDA DEVLET BABA ANLAYIŞIMIZLA;
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin de belirttiği gibi öncelikle memurlara ve emeklilere  %50 zam ve iyileştirme yaparak kayıplarını telafi yoluna gideceğiz,
Belediye ve bağlı kuruluşlarda ki şirketlerde çalışan arkadaşlarımızın var olan sorunlarını biliyoruz ve çözeceğiz. Kamudaki çalışan arkadaşlarımızın reel kayıplarını toplumun tüm kesimlerinde olduğu gibi çözeceğiz. Nasıl ki bir baba evlatları arasında ayrım yapmazsa BİZLER DE DEVLET BABA anlayışımızla ayrım gözetmeksizin toplumun refah seviyesini yükselteceğiz.” Dedi.
 

Editör: Özgür CAN