Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü (BSGM) tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında, Karaman İl Müdürlüğümüzce Ermenek ilçemizde bulunan Ermenek HES Turkuaz Baraj Göleti'ne 400.000 yavru sazan balığı bırakıldı.

Ermenek HES Turkuaz Baraj Göleti'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Ermenek Kaymakamı Sayın Fatih Erdoğan, İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Bademci, İlçe Müdürü H. Fahri Üstün, ilçe kurum amirleri ile İl Müdürlüğümüzde görevli Su Ürünleri Mühendisi Hakan Ercan katıldı.

Balıklandırma çalışmaları, yerel su kaynaklarının biyolojik çeşitliliğini ve balıkçılık potansiyelini artırmayı amaçlıyor. Bu tür projeler, sürdürülebilir balıkçılığı destekleyerek, hem ekosistemin korunmasına hem de yerel ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Ermenek HES Turkuaz Baraj Göleti'ne bırakılan yavru sazan balıkları, bölgede doğal yaşamı canlandıracak ve balıkçılık faaliyetlerini destekleyecektir. Projeye katkı sağlayan tüm kurum ve katılımcılara teşekkür ederiz. dedi

Editör: Özgür CAN