Karaman İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından asayiş, KOM ve trafik uygulamaları başta olmak üzere vatandaşların huzurunu bozacak her türlü suçun engellenmesi, işlenmiş suçların ortaya çıkarılması ve suça karışan şahısların yakalanması amacıyla 06-08 Kasım tarihleri arasında da çalışma yürütüldü.
Yürütülen çalışmalarda kentte çok sayıda silah ve silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda 4 bin 522 kişi sorgulandı ve çeşitli suçlardan aranan 12 şahıs yakalandı.
Ruhsatsız olarak nitelendirilen 30 adet av tüfeği, 3 adet havalı tüfek ve tüfek yapımında kullanılan çeşitli parçalardan oluşan 343 adet tüfek parçası ele geçirildi. Ayrıca Karaman İl Jandarma Komutanlığı'nın gerçekleştirdiği trafik uygulamalarında ise 4 araç sürücüsüne ehliyetsiz veya yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan işlem yapıldı ve 13 araç trafikten men edildi.
Karaman İl Jandarma Komutanlığı, vatandaşların huzurunu bozacak suçların engellenmesi, işlenmiş suçların ortaya çıkarılması ve suça karışan şahısların yakalanması amacıyla çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.
 

Editör: Özgür CAN