Karaman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliklerle coşkuyla gerçekleşti. Bu etkinliklerde görev alan ve Hacivat ile Karagöz'e hayat veren Pirî Reis İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mustafa Şahin ile Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Sınıf Öğretmenleri Ayşe Gül Küçüksümbül ve Fatma Karaca Akkol, özel bir teşekkürle ödüllendirildi.

23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edildiği için, bu özel gün Karaman'da çocuklar için dopdolu geçti. İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde, masal dinletileri ve Karagöz ile Hacivat gösterileri gibi çeşitli aktivitelerle öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler. Ayrıca, minik öğrenciler Nasreddin Hoca ile de tanışma fırsatı buldular.

Piri Reis Kültür Merkezi'nde 3 gün boyunca öğrencilerle bir araya gelen Mustafa Şahin, Ayşe Gül Küçüksümbül ve Fatma Karaca Akkol, aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki çocuk şenliğinde sahne alarak çocukları eğlendirdiler.

Programa katılan ve öğrencilerle birlikte gösterileri izleyen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, etkinliklerde sahne alan öğretmenlerle buluştu. Program sonrasında Çalışkan, Anadolu'nun masallarını öğrencilere anlatan Fatma Karaca Akkol'a, Karagöz'ü canlandıran Mustafa Şahin'e ve Hacivat'a hayat veren Ayşe Gül Küçüksümbül'e teşekkür ederek hediye verdi.

Etkinlik, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. Bu özel gün, çocukların eğlenceli ve öğretici bir şekilde geçirmelerini sağlayan öğretmenlerin emeklerini takdir etmek için bir fırsat oldu.

Editör: Özgür CAN