Kazımkarabekir Belediye Başkanı ve İyi Parti Belediye Başkan Adayı Recep Boyacıoğlu, ilçeye kurulmakta olan 2 MW kapasiteli Güneş Enerji Santrali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Boyacıoğlu, bu projeyle ilçede bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, büyük bir mutluluk ve onur yaşadıklarını ifade etti.

İnşa edilen Güneş Enerjisi Santrali sayesinde hem belediyenin aylık 500 bin liraya varan elektrik faturasından kurtulacaklarını hem de belediyenin önemli bir gelir elde edeceğini vurgulayan Boyacıoğlu, bu sayede belediyenin yıllık 13 milyon TL kâra geçeceğini açıkladı. Projenin sadece iki ay gibi kısa bir sürede faaliyete geçeceğini belirten Boyacıoğlu, 27 bin metrekarelik alana inşa edilen santralin Kazımkarabekir'e önemli katkılar sağlayacağını dile getirdi.

Boyacıoğlu, yapılan bu yatırımın ilçenin enerji ihtiyacını karşılamakla kalmayacağını, aynı zamanda diğer belediye çalışmalarında kullanılmak üzere önemli bir gelir kaynağı olacağını belirtti. İlçeye hayırlı olması temennisinde bulunan Boyacıoğlu, Kazımkarabekir'in daha iyi hizmetlere layık olduğunu vurgulayarak, gelecekte de yapılacak işler olduğunu ifade etti.

Kazımkarabekir'e en iyisinin yakışacağını dile getiren Boyacıoğlu, ilçenin daha da gelişmesi ve ilerlemesi için çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi. Bu önemli adımın ilçeye ve halkına fayda sağlaması umuduyla yapılan bu yatırımın önemine dikkat çeken Boyacıoğlu, ilerleyen süreçte Kazımkarabekir'in daha da ileriye taşınacağını ifade etti.

Editör: Özgür CAN