Başkan Yeşildaş TRT Radyo'ya Konuk Oldu.

"Yediden yetmişe herkes için hizmet üretmeye çalışıyoruz."

Akçaşehir Belediye Başkanı Soner Yeşildaş, TRT Radyo'da yayınlanan ve Akçaşehir kasabasında ilk defa bu yıl açılan Yaz Spor Okulu'nun ele alındığı "Genç Yaşam" programına konuk oldu. 
Program sunucusu Cem Kurtçu'nun konuya ilişkin sorularını cevaplandıran ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Yeşildaş;

"Belediye başkanlığı seçimlerine hazırlanırken halkımıza bir takım vaatlerle bulunduk. Kasabamızın gelişimi adına hazırladığımız bir takım projeleri sunduk, hayata geçireceğimize dair sözler verdik. Tabii kasabamızın gelişimi derken sadece fiziki anlamda bir değişimden, gelişimden bahsetmiyoruz. Şehirlerin fiziki olduğu kadar sosyal ve kültürel anlamda da gelişmeye ihtiyacı vardır. Biz bunlara uygun projeler geliştirdik. 

Göreve geldikten hemen sonra da hiç vakit kaybetmeden kollarımızı sıvadık ve ile koyulduk. Kasabamızda ihmal edilmiş her konuya temas etmeye, yediden yetmişe herkes için hizmet üretmeye devam ediyoruz. Yaz tatilini çocuklarımız en iyi şekilde değerlendirsin, sporla barışık bir nesil yetişsin ve gizli kalmış kimi yetenekler ortaya çıksın düşüncesiyle kasabamızda bu yıl ilk defa Yaz Spor Okulu açıyoruz. Alanında uzman eğitmen ve antrenörler tarafından verilecek kurslarla çocuklarımız hem spor yapacak, hem yaz tatilini dolu dolu geçirecek, hem de lisanslı sporcu olabilmenin ilk adımını atmış olacaklar. İnsan odaklı hizmet üretmeye, toplumun tüm kesimlerini mutlu edecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bizim anlayışımızda belediyecilik yalnızca yol, kaldırım yapmak değildir. Bu bilinçle hareket ediyoruz. 

Akçaşehirimiz maalesef özellikle sosyal gelişim anlamında yıllardır ihmal edilmiş bir yer. Sosyal tesis neredeyse hiç yok. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kaliteli vakit geçirebileceği, spor yapabileceği, sosyal aktivitelerde bulunabileceği mekanlar yok. Bu durumda Akçaşehir insanı ne yapacak? Kasaba dışına gitmenin yollarını arayacak. İnsanımızı bu handikaptan, bu açmazdan kurtarmak istiyoruz. İhtiyaç duyulan sosyal tesis ve spor alanlarını olabildiğince hızlı bir şekilde Akçaşehirimize kazandıracağız. Fakat bu tesisleri yapıncaya kadar da elbette boş durmayacağız. 

İşte, bahsettiğimiz gibi bir Yaz Spor Okulu açıyoruz. 19 mayıs gençlik ve spor bayramında yıllar sonra ilk defa coşkulu bir kutlama yaptık. Bu etkinliklere devam edeceğiz. 

Yaz Spor Okulunu tesis ve imkan kısıtlılığı nedeniyle bu yıl üç farklı branşta açıyoruz. Bunlar futbol, voleybol ve satranç. Önümüzdeki yıl bu sayı artacak ve bu girişimimiz Belediye Spor Kulübü çatısı altında gelişmeye devam edecek. Hedeflerimiz arasında basketbol, yüzme, bisiklet gibi branşlar yanında geleneksel çocuk oyunlarımız ve halk oyunları dalında da kurslar düzenlemek var. 

Bu çalışmaların birincil hedefi ödüller, şampiyonluklar, dereceler elde etmek değil. Önceliğimiz çocuklarımızın erken yaşlarda spora başlamasına vesile olmak, belediye olarak buna önderlik etmektir. 

Biz belediye olarak spor yapma alışkanlığının toplumun her kesimine ve her yaş grubuna yayılmasını arzu ediyoruz. Bunun için imkanlarımızı seferber ediyoruz. Hatta şartlarımızı zorluyoruz. 

Düzenli olarak yapılan spor faaliyetlerinin özellikle gelişim çağında olan çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimini önemli ölçüde etkilediği bilimsel bir gerçek. Bu nedenle başta çocuklarımız olmak üzere 7 den 70 e herkesin spor yapmasını arzun ediyoruz. 

Bizlere destek veren milli eğitim camiasına, öğrenci velilerimize, öğrencilerimize, forma malzeme ve antrenman sponsorlarımıza ve kıymetli Akçaşehir halkına çok teşekkür ediyorum. 

Yaz Spor Okulunun Spor, dostluk, arkadaşlık ortamında dolu dolu geçmesini diliyorum. Biz gençlerimize güveniyoruz. Bu memleket, bu millet için faydalı işler yapacaklarına yürekten inanıyoruz. Bunun için de onlara imkanlar sağlıyor, onlara yeni ufuklar açıyoruz. Yaz Spor okulumuzu da bu sebeple hayata geçirdik. Çocuklarımızın ilgi ve beğenisi ile bu faaliyetler daha da büyüyecek, daha da genişleyecek. 

Bu vesile ile tüm çocuklarımızı kendi eğilimlerine göre bir branş belirleyip, ayın 26'sında sona erecek olan kayıt başvurusu için acele etmeye davet ediyorum. Güzel, sportif ve eğlenceli bir yaz tatili diliyorum. Bize bu fırsatı verdiği için de size ve tüm TRT ailesine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Özgür CAN