Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda 81 ilde ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahının artırılması yönünde yapılacak çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Aile Çalıştayı” Karaman’da da gerçekleştirildi.

Çalıştaya katılan Karaman Valisi H.Engin Sarıibrahim program öncesinde çalıştay gruplarının bulunduğu masaları tek tek gezerek çalıştay katılımcıları ile bir süre sohbet etti.

Çalıştay saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Karaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mustafa Çakır ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Hasibe Ceyhan’ın konuşması ile devam etti.

Daha sonra programda konuşan Vali H. Engin Sarıibrahim, kadının toplumu ve aileyi yeniden inşa ettiğinin altını çizerek “Kadın bizim çalışma arkadaşımızdır, başımızın tacıdır, anamızdır” ifadelerini kullandı.

Vali Sarıibrahim, konuşmasının devamında, “Bugün ailenin korunması diyoruz, bence ailenin korunması değil de ailenin yaşadığı sorunlara çözüm yolları bulacak bir bakış açısı koymak zorundayız. Bizim bakışımızın burada olması gerekiyor. Bizim ailemiz zaten kıymetlidir, zaten değerlidir. Doğru olduğu için insanlığa medeniyet, iyilik, güzellik ve bütün değerleri göstermiş bir aile yapısına sahibiz” dedi.

Daha sonra iki oturum halinde yapılacak olan çalıştaya geçildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen “Aile Çalıştayı”na Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan ile kurum amirleri, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarının personeli, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler de katıldı.

Editör: Özgür CAN