1959 yılında Karaman doğumlu olan Sami Özdağ, sırasıyla ,Karaman da Kale İlkokulu, Aksaray da Aksaray Ortaokulunu ve Karaman Lisesini bitirmiştir. 1977 yılında Selçuk Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümünde, yüksek öğrenimine devam ederken, dönemin siyasi kargaşası nedeniyle öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Okul hayatının bitişi, diğer aile bireyleri ile birlikte ticari hayata atılan Özdağ için bir başlangıç olmuştur.
  Saray Şekerleme Ltd. Şti.'nin kurucularından biri olan Sami Özdağ, 1988' den itibaren liderliğini üstlendiği, yeni yatırımlarla, çeşitli üretimlerle ve uluslararası ticaretlerle hızlı bir gelişim gösteren bu dinamik organizasyonunu, bugün Türkiye'nin sektöründeki ilk 3 firması arasına sokmayı başardı. 1996 yılında kurduğu Saray Holding ve bünyesindeki diğer şirketlerle Türkiye'nin ve dünyanın güçlü, ciddi, vizyonu geniş, güvenilir holdingleri arasına girmeyi başarmış, güçlü markalar yaratamaya, kaliteli ürünler üretmeye, çok büyük tesislerde binlerce kişiye iş sağlamaya, sektöründe geniş bir pazar payı oluşturmaya yön veren, örnek bir liderlik modeli çizmiştir.

  Dürüst, ilkelerine bağlı, idealist, disiplinli çalışmayı benimseyen, cesur ve geniş vizyonlu bir kişilik olan Sami Özdağ, Allah'a, devlete ve milletine bağlı, her zaman insan merkezli düşünen, her türlü üretimin ve hizmetin, insana hizmet etmeyi hedeflediği bir yaşam anlayışı benimsemiştir.

  Çağdaş, modern, teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından izleyerek, ekip halinde çalışmayı öngören ve uygulamaya özen gösteren Sami Özdağ, başarılarını bu ilke ve metotlara sıkı sıkıya sadık olmaya bağlıyor.

  Paylaşmayı ilke edinen, toplumsal problemlere duyarlılıkla yaklaşan, ve bunlara çare üretmek için aktif bir şekilde sosyal faaliyetlere katılan, sivil toplum örgütlerinde yönetici veya üye olarak görev alan SAMİ ÖZDAĞ, aşağıdaki kurum ve kurullarda da faaliyetlerini halen yürütmektedir.

  Müzik dinlemeyi, kitap okumayı, spor yapmayı seyahat etmeyi, proje üretmeyi ve çalışmayı seven, ülkesine, milletine ve insanlığa aşık bir insan olan Sami Özdağ'ın üç erkek çocuğu bulunuyor.

Sosyal Faaliyette bulunduğu Kurumlar:

Karaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Üyeliği.
Karsiad Yönetim Kurulu Üyeliği.
Sekasar Vakfı Mütevelli Başkanlığı.
Yased Yabancı Sermaye Derneği Üyeliği.
Karaman Organize San. Böl. Müteşebbis Bşk.Yrd.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Vakfı Mütevelli Yönetim Üyesi.
İstihdam Kurulu Üyeliği.
Çocuk Esirgeme Kurulu Üyeliği.