31 Mart yerel seçimler yaklaşırken Karaman'da da siyaset dilinde bozulmalar büyük iddialar meydana gelmeye başladı.  Lakin seçmenler tarafından böyle siyaset dilinin karşılık görüp veya görmeyeceği 31 Mart akşamı belli olacak..

Karaman’da ki siyasi dengeler ortamında bir büyük iddia da Yeniden Refah Partisi Karaman Belediye Başkanı Adayı  D. Elif Çeliktaş’tan geldi. Çeliktaş'ın  yayınladığı videoda  '' Karaman Belediyesi çalışanlarının mevcut parti yerine , başka bir parti geldiği zaman işlerinden çıkarılacağı iddiaları bize bildiriyor demesi sosyal medyada gündem oldu. Ayrıca Karaman siyasetine yeni bir  boyut açtı. 

Çeliktaş'ın iddiasını ettiği böyle bir durum var mıydı ? soruları cevap beklerken, yapılan kamuoyu araştırmasında mevcut belediye yönetimin çalışanlarıyla sözleşmeleri yenilemesi, Çeliktaş'ın bu iddialarını boşa düşürdüğü görülmektedir. Çeliktaş'ın iddialarını paylaştığı sosyal medya hesabında ki videonun altına '' Bu iddiadalar ispat gerektirir' sorularına Çetintaş’ın sessizliğini bozmazken, kamuoyu ve özellikle Karaman halkı iddia makamından  bir açıklama beklemektedir.
İşte sosyal medyada paylaşılan Çeliktaş’ın iddialı videosunda söyledikleri;

''Sevgili hemşerilerim. Şu an Urgan Mahallesindeyim... Vatandaşlarımızın gönüllerini almaya, önerilerini dinlemeye geldik. Ancak şöylede ilginç bir durumla da karşılaştık.. Belediye bünyesinde çalışan işçilerimizin bizler başa geldiğimizden sonra işten çıkarılma korkuları........''

Şimdi gözler Elif Çeliktaş'ın kamuoyuna yapacağı açıklamaya çevrildi. 

Editör: Özgür CAN