AK Parti Adayı Mevlüt Akgün Karaman için çok ciddi bir proje hazırlığında olduklarını söyledi. Konunun uzmanı 12 kişilik ekibin hummalı bir çalışma içinde olduğunu ifade eden Akgün kısa süre içerisinde hazırlanan projelerin kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.
ŞEHRİN GELECEĞİNE YÖN VERECEK
“Şehrin geleceğine yön verecek projelerimiz var” diyen AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Avukat Mevlüt Akgün konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
“Şehir gelişim planlarını, şehir planlama uzmanları, haritacı ve mimarlar gibi teknik uzmanlar ile sanat gözü olan, dünya şehirlerini incelemiş tecrübeli kişilerden oluşan bir ekip çalışıyor. Yakın zamanda bu projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Bu noktada halkımızın da projelerle ilgili görüş ve önerilerini alacağız. Genellikle kentin büyüme stratejileri, altyapı ihtiyaçları, çevre koruma önlemlerini, trafik düzenlemeleri ve sosyal hizmetler gibi konuları çalışıyoruz. Bu çalışma kentin uzun vadeli sürdürülebilir gelişimi için önemli bir yol haritası olacak. Burada gerçekçi davranıyoruz ve ayakları yere basmayan vaatlerden kaçınacağız” dedi.
HEYECAN VERİCİ BİR SÜREÇ
Yaşadığımız şehir ve hemşerilerimiz adına heyecan verici bir süreçteyiz. Projelerimizi hazırlarken insanımızın refahını, konforunu ve sosyal yaşamını odak noktamıza koyduk. Allah nasip eder de başkan olursak bambaşka bir atmosferde hizmet edeceğiz. Mesela, sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz çok doyurucu olacak. Karaman’da şu da olsaydı dediğimiz ne varsa gündemimize aldık. İnşallah düşüncelerimiz halkımızı memnun edecek. Siyasetin de siyasetçinin de insan için var olduğunu ve merkezinde insan olmayan politikaların içi boş olacağının bilincindeyiz “dedi.
 

Editör: Özgür CAN