Karaman Baro Başkanı Av. Oktay Yılmaz, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yılmaz, mesajında avukatların toplumda adaletin sağlanması için verdiği önemli mücadeleye vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli Meslektaşlarım ve Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Bugün, 5 Nisan Avukatlar Günü'nü bir kez daha coşkuyla ve gururla kutluyoruz. Bu özel günde, adaletin teminatı olan avukatların önemini bir kez daha hatırlamak ve onların hak ettikleri değeri vermek adına bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Avukatlar, toplumda eşitlik, özgürlük ve adaletin sağlanması için fedakarca mücadele eden kişilerdir. Hukukun evrensel ilkelerine olan inançlarıyla hareket eden avukatlar, toplumun vicdanı olma görevini üstlenirler. Adaletin ışığını taşıyan ve hukukun savunucusu olan avukatlar, adil bir toplumun temelini oluştururlar.

Mesleğimizin kutsallığına inanan ve yüksek ahlaki değerlere bağlı kalan avukatlar, her zaman hukukun üstünlüğünü ve adil bir toplumun temelini sağlamlaştırmak için çaba sarf etmektedirler. Adalet arayışında olan bireylere yol gösteren ve onlara güç veren avukatlar, toplumun huzur ve adaleti için önemli birer araçtır.

Ancak, mesleğimizin önemi ve değeri ne yazık ki yeterince takdir edilmemektedir. Avukatlar, mesleklerini icra ederken birçok zorlukla karşılaşmakta ve adeta kahramanca bir mücadele vermekteler. Bu nedenle, avukatların hak ettikleri saygıyı ve destekleri görmesi son derece önemlidir.

Bugün, tüm meslektaşlarımızı ve avukatlarımızı bir kez daha tebrik ediyor, fedakarca yaptıkları çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Adaletin sağlanması için verdikleri önemli mücadelede yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.

Hukukun üstünlüğünü ve adil bir toplumun temelini sağlamlaştırmak adına birlikte hareket ettiğimiz bu yolda başarılar diliyorum. Hep birlikte, daha adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla, Av. Oktay Yılmaz Karaman Baro Başkanı"

Editör: Özgür CAN