Bu ziyarette, bölge yarışmalarında gösterdikleri üstün performansla Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan 100. Yıl Ortaokulu ve Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencileri, ilgiyle karşılandı.

  1. Yıl Ortaokulu öğrencileri, Niğde'de düzenlenen dart bölge müsabakalarında kızlar kategorisinde birincilik elde ederek, Erzurum'da gerçekleşecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı. Aynı şekilde, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencileri, Afyonkarahisar'da yapılan satranç grup müsabakalarında gösterdikleri performansla Türkiye finallerine gitmeye hak kazandılar.

Ziyaret sırasında, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerin spor başarılarını takdirle karşıladı. Çalışkan, sporun sadece fiziksel bir aktivite olmadığını, aynı zamanda hayatın içindeki güzel hikayelerin bir parçası olduğunu vurguladı. Öğrencilere, akademik başarılarının yanında spor ve etkinliklere katılımlarının önemini belirtti ve onları Türkiye Şampiyonalarında başarılarının devamını diledi.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve anı fotoğrafları çekilmesiyle sona erdi. Bu tür etkinlikler, gençlerin başarılarını kutlamak ve onlara destek olmak açısından oldukça önemlidir.

Editör: Özgür CAN