13 Mayıs 1277 'de Ses Bayrağımız olan Türkçe'nin konuşulması için Karamanoğlu Mehmetbey'in fermanını duyurduğu bu günde Türk Dil Bayramımız kutlu olsun.

Dilimiz, kültürümüzün en değerli hazinelerinden biridir. Türkçe, bir milletin kalbidir ve kültürünün dışa vurumudur. Türk Dil Bayramı, dilimizin köklü geçmişini anma ve gelecek nesillere aktarma fırsatıdır. Bugün, Türk dilinin kıymetini bir kez daha hatırlayıp, Türk dilinin uluslararası alanda daha da parlaması için birlikte çalışma ve çaba göstererek dilimizi daha da ileriye taşıyacağız. Bu özel günü Türk dilinin güzelliğine ve zenginliğine olan sevgimizi paylaşarak kutlamalıyız.
  
Bu anlamlı günü kutlarken, dilimize olan sevgimizi ve bağlılığımızı bir kez daha dile getiriyor, Türk Dil Bayramı'nı coşkuyla kutluyor, dilimizin zenginliğini ve güzelliğini her zaman koruyup yaşatmayı diliyorum.

Türk Dil Bayramımızı kutlarken Karamanlı Şair 
Yunus Emre 'yi anarken;

"Adımız miskindir bizim
Düşmanımız kindir bizim
Biz kimseye kin tutmayız
Kamu âlem birdir bize." 

Dizelerinde de söylediği üzere Yunus'un izinde yürümek, sevgiyle dolu bir kalbin anahtarını bulmaktır. Onun anısını yaşatmak, bize manevi zenginlik kazandırır. Bugün, onun sevgi ve hoşgörü dolu sözlerini hatırlamak, insanlığa olan sorumluluğumuzu hissetmemize yardımcı olur.

Karamanoğlu Mehmetbey ve Yunus Emre'yi rahmetle anıyor. Onların bıraktığı mirasa sahip çıkma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.

Editör: Özgür CAN