Beyin kanaması nedeniyle hastanemizde tedavi gören A.B isimli 71 yaşındaki erkek hastanın, doktorların çabalarına rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Hastanemizde beyin ölümü gerçekleşen hastanın bağışlanan organları, organ nakli bekleyen hastalara hayat verecek.

Ermenek’te ikamet eden ve beyin kanaması nedeniyle sağlık tesisimize kaldırıldıktan sonra, beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları ailesi tarafından bağışlandı. Bunun üzerine hastanın bağışlanan  karaciğer ve böbrekleri Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden gelen Doç Dr. Mustafa Şentürk, Yrd. Doç Dr. Alper Varman ve Organ  Nakil Koordinatörü Bekir Pire’den oluşan bir ekip   tarafından alınarak organ nakli bekleyen hastalara ulaştırılmak üzere Antalya ve Konya’daki merkezlere uzman ekipler eşliğinde nakledildi.

Hastanemiz Başhekimi Doç Dr. Halil İbrahim TAŞCI acılı ailelere başsağlığı dileklerini ileterek, organ bağışından dolayı ailelere teşekkür etti.  Alınan organların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak, onlara ve ailelerine umut olacağını da sözlerine ekleyen Taşcı, “Organ bağışı, organ nakli bekleyen hastaların yeniden hayata tutunması için çok önemli. Biz de hastane olarak bu farkındalığı oluşturmak için tüm çabamızı gösteriyoruz. Ailelere  kendi acılarını bir yana bırakıp yaşam bekleyen hastalara umut oldukları için, bu anlayışlı davranışları için tekrardan teşekkür ediyoruz” dedi.

Editör: Özgür CAN