Av. Hüseyin Mutlu yaptığı açıklamada;

Karaman’ın menfaatlari bizim asli işimizdir. konuşması gerekenler sustuğu için yıllarca meydanı boş sandınız.
meşe gölgesinde filizlenen yosunların kendilerini meşe fidanı gibi gösterip meşeyi çürütmesine göz yumamayız. 
bu bölye bir biz bir siz yazmayla olacak iş değil. konuşulmayanlar konuşulsun, sorulmayanlar sorulsun istediğin basın mensubuyla istediğin yerde canlı yayında çık karşıma 
Biz Karaman’a girmesi engellenen yatırımlar deriz, istihdam deriz, daha çok işçi hakkı deriz, rekabette ucuz elektrik deriz, arsaların BOŞ ama verecek yerin kalmaması deriz, daha çok teşvik deriz, daha çok kalkınma deriz, daha büyük Karaman deriz, daha gelişmiş ve müreffeh Karaman deriz, PAZARIN KAYBEDİLMEMESİ deriz. 
Sizde ‘Hüseyin Mutlu’ düşmanlığı o kadar gözünüzü kör etmiş ki cevap verilmesi gereken konulara cevap yok reklam yapma dersiniz. Karaman’ın menfaatlerini savunanlara SİZE NE dersiniz. Bu metinleri öncelikle kendiniz hazırlayın benim reklama ihtiyacımın olmadığını hafızanızı kaybetmiş değilseniz bilmeniz gerekiyor. Ancak üretilen ürünlerin reklama ihtiyacı olduğu aşikâr, bunlara çalışmalısınız kafa yormalısınız. 
Açıklamanızda reklam demişken şehrimizin kangren olmuş bir sorununa daha günümüzden 80 gün önce tarih 12.09.2023’de Av. İsmail KIZIK kardeşim Karaman Baro Başkanımıza teslim ettiği dilekçe de özetle ‘2. Ligde forma sponsoru olmayan tek takımın Karaman Futbol Kulübü olması kabul edilemez. Münasibi ve yakışanı olan şirketlerin olaya kayıtsız kalması sorumluluk almayı elzem hale getirmiştir.’ diyerek yine elimizi taşın altına koymaya çalıştık ama mesleğimizden ötürü Kanun uyarınca olmadı. Siz ne yaptınız? Bu hususta kendinize hiç dert edindiniz mi? 
Uzun yıllar boyunca futbolda böyle bir başarı gelmişken koca şehrin takımının göğüs sponsorunun olmaması sizi hiç mi rahatsız etmiyor? 
Yukarıda söylediğim gibi bu yazmayla olacak iş değil her gün her gün ayırılacak vakit de değil.

CANLI YAYINDA ÇIK KARŞIMA ÖNÜ AÇILSIN MEMLEKTİN

Editör: Özgür CAN