açıklamalarda bulunan Milletvekili adayı Atilla Zorlu’dan tokat gibi cevap geldi.
Ermenek Belediyesi Meclis Üyeleri Atilla Zorlu’nun açıklamalarını yalanlamalarını üzerine Zorlu, önceki açıklamasında olduğu gibi belediyeyi AKP’den borçlu aldığını ve borçsuz bir şekilde kasasında parayla devrettiğini yeniden hatırlattı. 
Atilla Zorlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“16 Mart 2023 tarihinde Ermenek Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili adayı olduğum günden bugüne kadar özellikle kampanyam sürecinde Karaman ve ilçelerinin tamamında Karaman halkı beni büyük bir sevgi seli ve teveccüh ile karşıladı. 
Karaman halkının bu sevgisi beni Meclise göndermeye kararlı olduklarının göstergesidir. Şahsıma gösterilen bu teveccühü gören kumpasçı zihniyet seçime 3 gün kala asılsız iddia ve iftiralara başvurarak kampanya sürecini engellemeye çalışmaktadırlar. Bu yapılanlar seçimin galibi olduğumuzun da tasdikidir. Yapılan bu tür karalamaları siz değerli hemşerilerimin yüksek vicdanına ve takdirine sunuyorum.
Diğer taraftan;
4 yıllık Belediye Başkanlığım süresince hukuk kurallarına uygun olarak şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışının gerektirdiği şekilde Ermenek’e hizmet etmeye gayretle çalıştım. Bu süreçte hiçbir zaman muhalefet olmanın acziyetine sığınıp kimseyi suçlamadım. Hizmet etmemizi engellemeye çalıştılar. Birlikte çalıştığımız kişiler ya görevden alındı ya da azarlandılar. Yaşanan bu kötü olayları Devletçilik anlayışımız gereği siyasi propaganda malzemesi yapmadık.
Daha önce de açıkladığım gibi borçlu devraldığım belediyeyi borçsuz ve belirtiğim gibi kasasında parayla bıraktım.
Türkiye bir hukuk devletidir, söylediklerimin dışında iddiası olanların ilgili makamlara müracaatlarını tavsiye ve rica ediyorum. Karaman halkına şahsıma göstermiş olduğu yoğun ilgi ve sevgiden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” Diye konuştu.

Editör: Özgür CAN