AK Parti Gençlik Kolları'nın "Bizim Semtin Gençleri" adlı gençlik buluşmasına katılan AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, önemli açıklamalarda bulundu. Akgün, konuşmasında gençlerin yeni Türkiye'nin şekillenmesinde önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Gençler Geleceğin Umudu

Akgün, "Gençlerimiz azimleriyle en büyük desteği verip umut olmaya devam ediyorlar. Gözlerindeki ışıltı, bize duyulan sevgi ve güveni yansıtıyor. Bu güvenin arkasını doldurabilmek için elimizden gelen tüm gayreti gösterip 31 Mart'ta gençlerimizle birlikte zafere ulaşacağız" dedi.

Gençlere Yönelik Projeler

Belediye başkanı seçilmesi halinde gençlere yönelik önemli projeleri olduğunu belirten Akgün, şunları kaydetti:

  • Dijital Üretim Akademisi: Yeni nesil belediyecilik anlayışı çerçevesinde e-spor, metaverse ve yapay zeka gibi alanlarda gençlere destek olacak inovatif bir alan oluşturacağız.
  • Hız Tutkunlarına Etkinlik Alanı: Hız tutkunu gençlerimize drift ve çeşitli festivallere ev sahipliği yapacak çok amaçlı bir etkinlik alanı oluşturmayı planlıyoruz.
  • Genç İşsizlere Destek: Genç işsizlere yönelik belediye iş birliğiyle staj, yerinde öğrenme programları ve ücretsiz sertifikalı eğitimler sunacağız.
  • Ücretsiz İnternet: Eğlenmek de hakkınız, sizlere sosyal alanlarda ücretsiz internet erişimi sağlayarak teknolojiye erişimlerinizi kolaylaştıracağız.

Gençlerin Önü Açılacak

Akgün, göreve geldikleri takdirde gençlerin her alanda önünün açılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. "İnşallah 31 Mart'ta görevi devralır almaz, 1 Nisan'dan sonra ilimizdeki gençlerin her alanda önlerinin açılması için tüm imkanlarımızı kullanacağız" dedi.

Akgün'ün konuşması, gençler arasında olumlu bir etki bırakırken, AK Parti'nin gençlere verdiği önemin altını bir kez daha çizdi.

Editör: Özgür CAN